Резултат с изображение за спортист на варна годишна церемония

В дирекция „Спорт“ продължават да се приемат номинации от спортните клубове за 2016 г. Краен срок за подаване на номинациите-9.12.16 г.

********************************************************

НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“СПОРТИСТ НА ВАРНА“

1.Богдан Димитров Шумаров – СКБИ“Боил“

– европейски шампион по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 71 кг.,мъже,стил К1;

– многократен държавен шампион по кикбокс;

2.Пламена Диянова Димова– СКБИ“Боил“

– европейска шампионка по кикбокс от Европейското първенство в гр.Марибор, Словения- категория 48 кг.,жени,стил К1;

– многократна  държавна шампионка по кикбокс;

3.Христо Христов Христов – СКБИ“Боил“

-вцеевропейски шампион по кикбоксот Европейското първенство в гр.Лутраки ,Гърция категория 71 кг.,мъже,стил „Фул контакт“;

– многократен държавен шампион по кикбокс;

4.Димитър Милчев Пенков – СКБИ“Боил“

– бронзов медал от от Европейското първенство в гр.Лутраки ,Гърция категория 63.5 кг.,мъже,стил „Фул контакт“;

– многократен държавен шампион по кикбокс;

5.Павел Оводовкий – СК“Черно Море Бриз“ ветроходство

– държавен шампион в клас „Фънборд“;

– спортист на гр.Варна за м.август 2016 г.;

6.Милен Костов Маринов – СККБ“Тим“

– световен шампион по муай-тай, мъже до 51 кг.от Банкок, Тайланд;

7.Валентин Вълев – Питбула– СККБ“Тим“

– световен шампион по кикбокс за професионалисти версия WAKO PRO от гр.Москва, Русия

– многократен европейски и световен шампион по муай-тай и кикбокс;

 

8.Мариела Николова -СК“Черно Море Бриз“ ветроходство

– държавна шампионка в клас „Лазер – Радиал“;

9. Йоана Николова – СКХГ “ЧАР –ДКС“

– ДП- Девойки старша възраст

– 1 място

– 1 място-обръч, топка, бухалки, лента –финали;

ДТ- Жулиета Шишманова

– 1 място

– 1 място -оръч , топа бухалки , лента;

– ЕП -Холон

– 5 място отборно

– 4 място въже и бухалки-финали

-5 място обръч и топка-финали

– 5 място отборно;

Световна Купа – София

-4 място отборно

– 4 място обръч-финали;

Световна купа -Минск

-4 място топка-финал

Световна купа Песаро

– 7 място отборно;

Световна купа -Лисабон

7 място отборно;

Гран При Москва

– 5 място отборно

-5 място топка-финал;

 МТ Руми и Албена

-1 място

– 1 място обръч, топка , бухалки, лента-финали;

МТ Царица Маргарита

– 1 място

-1 място обръч, топка, бухалки, лента;

10. Ваня Илиева – СК“Джет“

– две световни титли по карате в дисциплините Киокошин (Ката) и отворено първенство по Ката за всички стилове карате;

11.Александър Алтемиров Николов – ПСК“Черно Море“

-41 място на олимпийските игри в Рио с резултат 50.03 – национален рекорд;

– ДЛОП – първо място 50 м.св.стил; 100 м.св.стил;щафети – 4Х100 м.св.стил и 4Х100 м.микс;

12.Владимир Маринов Урумов – Клуб по вдигане на тежести“Черно море“Варна

– Европейско първенство за мъже гр.Фърде Норвегия – 3-то място в категория 62 кг.;

13.Кристалина Красимирова Стефанова – Дрифт Тайгърс – моторен спорт Дрифт

– Drift Grand Prix Romania 2016-3 място;

– Европейски дрифт шампионат King Of Europe, Словакия – 4 място;

14. Николай Гочев /офроуд/ – първият българин, който става европейски шампион по офроуд. Варненецът спечели две победи и три втори места в петте кръга в първенството.

15    Тодор Михалев / СК ОДЕСОС 2008 / – 5 място на щафета на ЕП до 21г и сребърен медал в индивидуалвана надпревара на ДП.

 16.  Пресияна Дишева/ СК ОДЕСОС 2008 / -злато и сребро от ДП-ва индивидуално.

17.  Юлия Карпова /конен спорт, СК Варна/– шампионка на България на обездка.

18. Симона Дянкова- член на Национален отбор-жени-ансамбъл
– състезателка по художествена гимнастика на СК ЧАР-ДКС
за 2016 г.
– МТ Руми и Албена- 1м. многоой, 1 м. на обръч, топка ,бухалки
– МТ Тракия къп- 1м. многобой, 1м. на обръч, топка, бухалки-носител на приз Мария Петрова
– МТ Царица Маргерита- 1м. многобой, 1м. на оръч, топка, бухалки, лента
– МТ Белград- 2 м. многобой, 2 м.  на бухалки и обръч
– ДП -жени- Елит-отборно-4 място
– ДП – жени – Елит-индивидуално- 5м .многобой,4м. на бухалки, 6м. на обръч, топка

  1. Александра Тончева от „Десант“

в кат. „52 кг.“ („сламка“), действащата световна шампионка, която дублира европейската си титла от миналата година;

  1. Фердун Османов от „Десант“

в кат. „70 кг.“ („лека“), който е действащият световен вицешампион от първенството в Лас Вегас от тази година;

  1. Даниел Гълъбаров от „Десант“

в кат. „120 кг.“ („тежка“), който е бронзов медалист от първенството във Вегас и е европейски шампион от миналата година;

22. Николай Николов от „ММА Варна“

в кат. „до 77 кг.“ („полусредна“), за когото това беше дебют на европейско първенство.

23. Валери Атанасов от „Десант“

в кат. „84 кг.“ („средна“) сребърен медал от европейското

  1. Таня Петрова – СКТМ Комфорт-шампионка на България на двойки по тенис на маса два и два бронзови медала от ДП-индивидуално
  2. Пламен Ташев /класическа борба/ – златен медал от ДП-мъже и бронзов от МТ „Никола Петров“СК „Локомотив 93“
  3. Калина Христов СКТМ „Корабостроител 92/ –първо място на БП-отборно, първо място на ДП-индивидуално и двойки. национална състезателка-жени
  4. Стилиян Георгиев/сумо, СК „Варна-сумо“/ – първо място на ДП и пето на СП за мъже

 

 НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“ОТБОР В ИНДИВИДУАЛНИТЕ СПОРТОВЕ“

1.ГСК“Интерком груп-Черноморски юнак – отбор по спортна гимнастика мъже

републикански отборен шампион и носител на купа „Република България“;

2. Отбор на Спортен клуб по бойни изкуства „Боил“

– носител на „Отборната купа България“по кикбокс в стил „фул контакт“от ДОП по кикбокс в гр.Свиленград

– 80 медала от държавни първенства;

– 2 златни,1сбърен ,1 бронзов медал от Европейски първенства през 2016 г.за мъже/жени;

3.ТК“Черно море – Елит“- мъже

– първо място на държавно отборно първенство мъже;

5.Отбор на КПС“Астери“

–  от официални състезания през 2016 г.спечелени 100 златни ,57 сребърни и 64 брнзови медала;

– подобрени 11 национални рекорда;

6.Отбор на СК“Ичи Геки Варна“киокушин карате

– Европейско Първенство за мъже и жени, провело се на 21-22 Май 2016г. в гр. Варна -Европейска титла на отборна ката по киокушин карате;

7. СК ОДЕСОС 2008 /модерен петобой/ -първо място отборно при жените-зимен и летен шампионат.

8.Отбор на Варненските учители – СБУ

– Комплексен победител във 12-та Спартакиада на учителите през 2016 г.

9. СКТМ Комфорт – жени

– Държавен шампион отборно за 2016 г.

10.  СК Десант

1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал от световно първенство по ММА (Лас Вегас, САЩ);

3 златни и 1 сребърен медал от европейско първенство по ММА (Прага, Чехия);

8 златни, 6 сребърни и 8 бронзови медали от ДЛП и ДОП по ММА;

21 златни, 22 сребърни  и 37 бронзови медали от държавни първенства и турнири по джудо;

11. ПСК „Черно море”

Подобрeн национален рекорд на Александър Николов (50,03 сек.) в дисциплината 100 м свободен стил по време на Открития държавен личен шампионат за мъже, жени и младежи. Състезателят на ПСК Черно море прати в историята стария рекорд на Краля на спринта – Цветан Голомеев ( 50.27 ) , поставен на 14 юли 1988 г. в София.

Множество подобрени национални рекорди от състезателите на клуба във всички възрасти по време на държавни първенства през годината.

След Държавното отборно първенство по плуване за мъже и жени, което предстои на 17 и 18 декември в София, предстои клубът да бъде обявен за комплексен победител и носител на „Купа България 2016 г.” за всички възрасти!

Участник на олимпийските игри в Рио. Александър Николов се класира на 41 място в дисциплината 100 м свободен стил.

В началото на декември плувецът Тихомир Тодоров покри норматив за предстоящото европейско първенство по плуване.

Носител на златен медал от балканиадата в Гърция – Виктор Николов ( 100 м бътерфлай.)

Трима плувци от клуба – участници на европейско първенство за младежи в Унгария – Павлина Тодорова, Виктор Николов и Тихомир Тодоров.

 

 

 НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ “ОТБОР В ОТБОРНИТЕ СПОРТОВЕ“

1.Ансабъл жени – СК“Чар-ДКС“

– вицешампионки на България;

 2. ХК Локомотив Варна

– Носител на Купата на България по хандбал

3. СК Комодор

– Държавен шампион по водна топка

4.  МФК Спартак – Варна

– Държавен шампион по плажен футбол

  

НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“МЛАДО ДАРОВАНИЕ“

1.     Божидар Любомиров Златанов -ГСК“Интерком груп-Черноморски юнак момчета старша възраст

– републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика и носител на купа „Република България“;

2.Теодор Димитров Христов – СКБИ“Боил“

            – вицесветовен шампион по кикбокс за кадети от световното първенство гр.Дъблин, Ирландия кат.60 кг.,стил „лоу кик“;

            – многократен държавен шампион по кикбокс;

3. Калина Маринова – СК“Черно Море Бриз“ ветроходство

-държавна шавпионка в клас „Оптимист“;

        4.Мануел Гергинов Петров – СКЛА“Евър“

            – Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 10–то място

            – балкански шампион за кадети – 800 м.;

            – златни медали от националните шампионати;

            – международни турнири по крос Дряново,Луковит и Варна – 1-во място кадети;

         5.Силвия Георгиева Георгиева – СКЛА“Евър“

            – Европейско първенство за кадети в гр.Тбилиси Грузия – 13–то място

            – златни медали от националните шампионати;

            – международни турнири по крос Дряново,Карнобат,Луковит и Варна – 1-во място старша възраст;

            – международен турнир за мъже и жени „Нови звезди“- 2-ро място и национален рекорд;

            -Балкански шампионат на 2000 м.стрипълчейз – бронзов медал и национален рекорд;

            – Балкански шампионат по крос кънтри – сребърен медал;

 6.Калина Николаева Николаева – родена 2004 г., състезател на ПСК Черно море – Варна

Постижения през 2016 г.:
 14 пъти шампионка на РБългария
          ДЛОП Деца 12 г. 25 м басейн месец февруари – 7 – кратна републиканска шампионка
          ДЛОП Деца 12 г. 50 м басейн месец юни  – 7 кратна републиканска шампионка
• през годината направени 16 поправки на национални рекорди – 14 за възраст Деца 12 г. и  две за по-горна възрастова група Девойки младша 13-14 г.
През годината спечелени 53 медала / 44 златни и 9 сребърни/ от различни национални и международни състезания
към днешна дата/ 06.12.2016/ носител на 26 национални рекорда в различни възрастови групи.
7. Йоана Николова – СК“Чар –ДКС“

– ДП- Девойки старша възраст

– 1 място

– 1 място-обръч, топка, бухалки, лента –финали;

ДТ- Жулиета Шишманова

– 1 място

– 1 място -оръч , топа бухалки , лента;

– ЕП -Холон

– 5 място отборно

– 4 място въже и бухалки-финали

-5 място обръч и топка-финали

– 5 място отборно;

Световна Купа – София

– 4 място отборно

– 4 място обръч-финали;

Световна купа –Минск

  • 4 място топка-финал

Световна купа Песаро

– 7 място отборно;

Световна купа -Лисабон

7 място отборно;

Гран При Москва

– 5 място отборно

-5 място топка-финал;

-3 място въже-финал;

МТ Руми и Албена

– 1 място

– 1 място обръч, топка , бухалки, лента-финали;

МТ Царица Маргарита

– 1 място

– 1 място обръч, топка, бухалки, лента;

 

8 Симона Стоименова – СК Ичи Геки

– 1 място на кумите девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

– 3 място на ката  девойки от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

 

9. Богомил Костов – СК Ичи Геки

– 1 място на ката  юноши от Европейско първенство – 27.11.2016 г. Полша

10. Венелин Венков / Борислава Нанкова – КСТ Кристал

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „Алекс“,
гр. Пловдив, 13.03.2016г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „ Дъга София” и Община Плевен, гр,. Плевен , 23.04.2016 г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „Поморие“,/ гр. Поморие, 15.05.2016г.
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

– Купа Кристал , организирана от БФСТ и КСТ „Кристал” , гр. Варна, 19.06.2016г
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина
2ро място в категория „ Юноши Старша Възраст” – Стандарт
1во място в категория „ Юноши Старша Възраст” – Латина

– Държавено първенство по спортни танци, първи ранг, организирано от БФСТ, Албена 01-02.07.2016 г
Класиране :
Шампиони на България и 1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
Вице-републикански шампиони и 2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Многобой
Бронзови медалисти и 3то място в категория „ Юноши Старша Възраст” – Латина

–  Международен турнир по спортни танци ALBENA OPEN, Албена 03.07.2016 г, организиран от БФСТ, кръг от Световната купа по спортни танци WDSF
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт

–  Международен турнир по спортни танци BURGAS CUP, организиран от БФСТ и КСТ „Бургас 1975”, кръг от Световната купа по спортни танци WDSF , гр. Бургас 03-04.09.2016
Класиране :
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
4то място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа „Шумен”, организирана от от БФСТ и КСТ „ Фея Данс”, гр. Шумен , 22.10.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от от БФСТ и КСТ ” Туида”, гр. Сливен, 22.10.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ „ Загора Данс”, гр. Стара Загора 05.11.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

–  Купа България и Открит турнир по спортни танци, организиран от БФСТ и КСТ” Киара- Н”, гр. Казанлък, 12.11.2016
Класиране :
1во място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
2ро място в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

Възоснова на гореописаните класирания, състезателната двойка има следното класиране в национален мащаб:

Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България” за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
Първо място в ранглистата на турнирите за „ Купа България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина
Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Стандарт
Първо място в ранглистата на България за 2016г в категория „ Юноши Младша Възраст” – Латина

11. Вилиана Димитрова / Тодор Славов – екипаж в клас „420” Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“

Водачи в ранглистата на България в този клас, шампиони на България за 2016 година, спечелили безапелационно всички регати през сезона в конкуренция с мъже и жени, национални състезатели, 7-мо място в генералното класиране на Балканско първенство в Атина, Гърция

12.  Христо Христов/вдигане на тежести/ -ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН

Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг

двубой I м Европейски Рекорд

изтласкване I м Европейски Рекорд

изхвърляне I място

Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг

двубой I м три Нац Рекорда

изхвърляне I м три Нац.Рекорда

изтласкване I м три Нац Рекорда

Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда

Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда

Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг

двубой I м два Нац. Рекорда

изхвърляне I м два Нац.Рекорда

изтласкване I м два Нац Рекорда

 

НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“ВЕТЕРАН“

1.Кина Тодорова Монева- СК“Атлетик“

-І –во място в дисциплината тласкане на гюле на Държавно първенство в гр.Пловдив;

– ІІ място  в дисциплината мятане на диск на Държавно първенство в гр.Пловдив;

– І място в дисциплината хвърляне  гюле на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;

– ІІ място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада на закрито в гр.Букурещ;

– І място в дисциплината хвърляне  гюле на Балканиада  в гр.Нови Сад;

– І място в дисциплината хвърляне копие на Балканиада в гр.Нови Сад;

– ІІІ място в дисциплината мятане на дискна Балканиада в гр.Нови Сад;

2.Пенка Харалампиева – СК“Атлетик“

– І място в дисциплината хвърляне  гюлена Балканиада в гр.Нови Сад;

– І място в дисциплината мятане на дискна Балканиада в гр.Нови Сад;

3. Красимир Нанев – СК“Джет“

– участва в три дисциплини по Кунг-Фу в стиловете меки форми с оръжие, меки форми без оръжие и твърди форми с оръжие, където взе 3 сребърни медала стана вице-световен шампион в трите стила.

 

 

НОМИНАЦИИ КАТЕГОРИЯ“СПОРТИСТ С УВРЕЖДАНИЯ“

1.Зоя Веркова Чавдарова – ТК“Велто“

-Държавно пърменство по тенис в инвалидни колички – шампион на България;второ място на смесени двойки;

– Slovakia Open,Търнава Словакия,серия фючър – полуфиналист при единици,второ място при двойки;

– Olimpus Open,Лариса Гърция,серия фючър – второ място при жените,първо мяста двойки;

2.Денислав Коджабашев – СК“Атлант“

– четвърт финал по тенис на маса на Параолимпийските игри в Рио;

3.Ваньо ЙодановБиачев – ОСКСГ“Вихър“

– Световно първенство по канадска борба – световен шампион с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;

– Европейско първенство по канадска борба – европейски шампион с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;

4.Мирослав Богданов Николов – ОСКСГ“Вихър“

– Световно първенство по канадска борба – бронзов медалист с дясна ръка, категория до 60 кг.;

5.Евгений Христов Генчев – ОСКСГ“Вихър“

– Европейско първенство по канадска борба –два сребърни медала с лява и дясна ръка , категория до 90 кг.;

6.Лидия Петрова Атанасова – ОСКСГ“Вихър“

– Световно първенство по канадска борба –два сребърни медала с лява и дясна ръка;

– Европейско първенство по канадска борба – два сребърни медала с лява и дясна ръка;