Христо Христов/втори от ляво/ е №1 на варненското спортно училище за 2016 г. той е европейски шампион по вдигане на тежести. Живко Николов /в средата/ е негов личен треньор, а Радостни Димитров е президент на СК "Титан"

Христо Христов/втори от ляво/ е №1 на варненското спортно училище за 2016 г. Той е европейски шампион по вдигане на тежести. Живко Николов /в средата/ е негов личен треньор, а Радостни Димитров е президент на СК „Титан“

Директорката на спортно училище Евелина Янчева с победителя за годината

Директорката на спортно училище Евелина Янчева с победителя за годината

Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг двубой I м Европейски Рекорд изтласкване I м Европейски Рекорд изхвърляне I място Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг двубой I м три Нац Рекорда изхвърляне I м три Нац.Рекорда изтласкване I м три Нац Рекорда Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг двубой I м два Нац. Рекорда изхвърляне I м два Нац.Рекорда изтласкване I м два Нац Рекорда

Европейско първенство кадети до 15 г, категория 94 кг
двубой I м Европейски Рекорд
изтласкване I м Европейски Рекорд
изхвърляне I място
Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 85 кг
двубой I м три Нац Рекорда
изхвърляне I м три Нац.Рекорда
изтласкване I м три Нац Рекорда
Турнир „ Купа Русе” 3 х I място, 2 Европейски Рекорда
Държавен личен шампионат кадети до 15г, кат + 85 кг 2 х I място, два Нац Рекорда
Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 94 кг
двубой I м два Нац. Рекорда
изхвърляне I м два Нац.Рекорда
изтласкване I м два Нац Рекорда

За отбор на годината на училището бе определн тимът по хандбал на Спартак/Вн/. Хандбал Треньори Малин Николов, Пенко Златев Европейско първенство младежи отборно VIII място Балканско първенство младежи отборно III място Георги Пламенов Стоянов 12 б, Мартин Миленов Тодоров12 б, Дилян Илиянов Илиев 12 б, Ерсин Мехмед Хюсеин 11 в, Ивелин Бончев Йорданов11 в

За отбор на годината на училището бе определн тимът по хандбал на Спартак/Вн/.
Хандбал
Треньори Малин Николов, Пенко Златев
Европейско първенство младежи отборно VIII място
Балканско първенство младежи отборно III място
Георги Пламенов Стоянов 12 б, Мартин Миленов Тодоров12 б, Дилян Илиянов Илиев 12 б,
Ерсин Мехмед Хюсеин 11 в, Ивелин Бончев Йорданов11 в

Мария Чиприянова-президент на СКХГ "ЧАР-ДКС" получи наградите на отсъстващите Йоана Николова и Елизат Йовчева

Мария Чиприянова-президент на СКХГ „ЧАР-ДКС“ получи наградите на отсъстващите Йоана Николова и Елизат Йовчева

Денислав Дамянов и треньорът му Тодор Тодоров Денислав Данаилов Дамянов– 12 в клас спортна гимнастика Треньор Драгомир Пеев Европейско първенство юноши прескок 15 място Държавно лично отборно първенство младежи многобой III място прескок II място успоредка III място висилка III място

Денислав Дамянов и треньорът му Тодор Тодоров
Денислав Данаилов Дамянов– 12 в клас
спортна гимнастика
Треньор Драгомир Пеев
Европейско първенство юноши прескок 15 място
Държавно лично отборно първенство младежи многобой III място
прескок II място
успоредка III място
висилка III място

Виктор Калоянов Николов – 12 a клас Плуване                                                  Треньор Никола Петров Европейско първенство младежи                         участие 50, 100, 200 м бътерфлай Балканско първенство младежи 17-18 г               100м бътерфлай                    I място 4х100 м смесена щафета    III място 50м бътерфлай                     IV място 4х100 м св. стил                  IV място Държавно лично отборно първенство мъже         4х50м своб стил 25м      НР, I място 100м бътерфлай 50 м             I място 100м бътерфлай 25 м           II място Държавно лично отборно първенство младежи  100м бътерфлай 50 м             I място 50м бруст, 100м бътерфлай, 100м съчетано 25 м       II място 200м съчетано 25м, 50 м бруст, 50 м бътерфлай 50м        III място Наградата връчи Кристиан Димитров-директор на дирекция "Спорт"

Виктор Калоянов Николов – 12 a клас
Плуване
Треньор Никола Петров
Европейско първенство младежи участие 50, 100, 200 м бътерфлай
Балканско първенство младежи 17-18 г 100м бътерфлай I място
4х100 м смесена щафета III място
50м бътерфлай IV място
4х100 м св. стил IV място
Държавно лично отборно първенство мъже 4х50м своб стил 25м НР, I място
100м бътерфлай 50 м I място
100м бътерфлай 25 м II място
Държавно лично отборно първенство младежи 100м бътерфлай 50 м I място
50м бруст, 100м бътерфлай, 100м съчетано 25 м II място
200м съчетано 25м, 50 м бруст, 50 м бътерфлай 50м III място
Наградата връчи Кристиан Димитров-директор на дирекция „Спорт“

Пресияна Мартинова Дишева– 12 б клас модерен петобой                                  Треньори Невена Димитрова, Цветана Миланова Европейско първенство девoйки до 18г,              финал индивидуално                         24 място Европейско първенство девoйки до 21 г              щафета                                VIII място финал индивидуално                        34 място Световно първенство девoйки до 21 г                  участие Световна купа жени 4 кръг                                     участие Държавно първенство девoйки до 18г 2 кръг       индивидуално, четирибой        I място Държавно първенство девoйки до 18г 1 кръг       индивидуално, четирибой        I място Държавно първенство девoйки до 21г 1 кръг       индивидуално, петобой            I място Държавно първенство девoйки до 21г 2 кръг       индивидуално, петобой           II място Държавно първенство жени 1 кръг                                    индивидуално, петобой            I място Държавно първенство жени 2 кръг                                    индивидуално, петобой           II място

Пресияна Мартинова Дишева– 12 б клас
модерен петобой
Треньори Невена Димитрова, Цветана Миланова
Европейско първенство девoйки до 18г, финал индивидуално 24 място
Европейско първенство девoйки до 21 г щафета VIII място
финал индивидуално 34 място
Световно първенство девoйки до 21 г участие
Световна купа жени 4 кръг участие
Държавно първенство девoйки до 18г 2 кръг индивидуално, четирибой I място
Държавно първенство девoйки до 18г 1 кръг индивидуално, четирибой I място
Държавно първенство девoйки до 21г 1 кръг индивидуално, петобой I място
Държавно първенство девoйки до 21г 2 кръг индивидуално, петобой II място
Държавно първенство жени 1 кръг индивидуално, петобой I място
Държавно първенство жени 2 кръг индивидуално, петобой II място

Силвия Георгиева Георгиева – 11 б клас Лека атлетика                                        Треньор Крум Крумов Балканско първенство младша възраст  2000м с препятствия – Нац. Рекорд, III място Европейско първенство младшa възраст   2000м с препятствия                    ХIII място Национален шампионат младша възраст  2000м с препятствия – Нац. Рекорд,  I място 3000м                                     I място 3000м – зала                          I място 1500м – зала                          I място Национален шампионат старша възраст  3000м с препятствия – Нац. Рекорд,    I място 4000м крос кънтри                                II място   Мануел Гергинов Петров – 11 б клас Лека атлетика                                        Треньор Крум Крумов Балканско първенство младша възраст                800м                                           I място Европейско първенство младшa възраст             800м                                          Х място Национален шампионат младша възраст             800 м                                         I място 800м в зала                               I място 400м в зала                              II място 6000м крос кънтри                    II място Национален шампионат старша възраст              800 м                                          I място

Силвия Георгиева Георгиева – 11 б клас
Лека атлетика
Треньор Крум Крумов
Балканско първенство младша възраст 2000м с препятствия – Нац. Рекорд, III място
Европейско първенство младшa възраст 2000м с препятствия ХIII място
Национален шампионат младша възраст 2000м с препятствия – Нац. Рекорд, I място
3000м I място
3000м – зала I място
1500м – зала I място
Национален шампионат старша възраст 3000м с препятствия – Нац. Рекорд, I място
4000м крос кънтри II място
Мануел Гергинов Петров – 11 б клас
Лека атлетика
Треньор Крум Крумов
Балканско първенство младша възраст 800м I място
Европейско първенство младшa възраст 800м Х място
Национален шампионат младша възраст 800 м I място
800м в зала I място
400м в зала II място
6000м крос кънтри II място
Национален шампионат старша възраст 800 м I място

Силвия Георгиева и Мануел Петров

Силвия Георгиева и Мануел Петров

Теодор Димитров Христов 10 б клас Кик бокс                                          Треньор Красимир Кирилов Световно  първенство юноши младша възраст, лоукик кат до 60 кг          II място Балканско първенство юноши младша възраст,    лоукик кат.60 кг.            I място Държавно лично първенство юноши младша възраст, лоукик  кат. 60 кг   I място Държавно отборно първенство юн. младша възр, фул контакт  кат.60 кг    I място

Теодор Димитров Христов 10 б клас
Кик бокс
Треньор Красимир Кирилов
Световно първенство юноши младша възраст, лоукик кат до 60 кг II място
Балканско първенство юноши младша възраст, лоукик кат.60 кг. I място
Държавно лично първенство юноши младша възраст, лоукик кат. 60 кг I място
Държавно отборно първенство юн. младша възр, фул контакт кат.60 кг I място

Борис Красимиров Босилков – 12 a клас Кaну                                                   Треньор Христина Иванова Европейско първенство юноши,       .                                      ХIII място  С1 500м Държавно индивидуално първенство  юноши старша възраст  I място  С1 500м II място  С1 5000м

Борис Красимиров Босилков – 12 a клас
Кaну
Треньор Христина Иванова
Европейско първенство юноши, . ХIII място С1 500м
Държавно индивидуално първенство юноши старша възраст I място С1 500м
II място С1 5000м

Радослав Христов Демиров- 8 в клас Вдигане тежести                             Треньор  Живко Николов Европейско  първенство кадети до 15 г, категория  77 кг двубой V място изтласкване V място изхвърляне  V място Държавно личен шампионат кадети до 15г кат. 85 кг        двубой I място изхвърляне I място изтласкване I място Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 77 кг 3 х III място Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 85 кг I, II, II място

Радослав Христов Демиров- 8 в клас
Вдигане тежести
Треньор Живко Николов
Европейско първенство кадети до 15 г, категория 77 кг
двубой V място
изтласкване V място
изхвърляне V място
Държавно личен шампионат кадети до 15г кат. 85 кг двубой I място
изхвърляне I място
изтласкване I място
Държавно лично отборно първенство кадети 15г, кат до 77 кг 3 х III място
Държавен лично отборен шампионат кадети до 15г, кат 85 кг I, II, II място

Баскетбол                                               Треньор Борис Борисов             Държавно първенство момчета до 14 г.                отборно                                I място Берк Зюхтю Мехмед, 8 б                 Ангел Дениславов Софрониев, 8 б Велизар Иксан Велиев, 8 б             Божидар Венциславов Димитров8 б

Баскетбол
Треньор Борис Борисов
Държавно първенство момчета до 14 г. отборно I място
Берк Зюхтю Мехмед, 8 б Ангел Дениславов Софрониев, 8 б
Велизар Иксан Велиев, 8 б Божидар Венциславов Димитров8 б

01

02

03

04

05

07

08

09

010