Barcelona have failed to reach the Champions League semi-finals for the second successive season

Juventus players celebrate reaching the semi-finals of the Champions League

Ювентус отстрани Барселона на четвъртфиналите на ШЛ. Пред близо 100 000 зрители италианският шампион удържа нулево равенство и с общ резултат 3:0 продължава на полуфиналите заедно с мадридските Реал и Атлетико и френският Монако.  Жребият за полуфиналите се тегли в централата на УЕФА Нион в петък от 13:00 часа.

Монако се класира за полуфиналите след успех с 3:1 над Борусия Дортмунд в реванша на „Луи Втори”. В първата среща „монегаските” се наложиха с 3:2 и така с общ резултат 6:3 се класираха за следващата фаза.

Голове на Мбапе (3), Фалкао (17) и Жермен (81), а Марко Ройс отбеляза за „жълто-черните” в 48-ата минута.