9 август (сряда)
Вечерна сесия
21:05     ЖЕНИ   3000 m пр.б.     Полуфинал / 1-ви кръг
21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Квалификация / Групи А и B
21:20     МЪЖЕ  Чук    Квалификация / Група А
22:05     МЪЖЕ  5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг
22:25     ЖЕНИ   Гюле     Финал
Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА, ако се е класирала
22:50     МЪЖЕ  Чук        Квалификация / Група B
22:55     МЪЖЕ  200 m    Полуфинал / 2-ри кръг
23:33     МЪЖЕ  400 m пр.б.        Финал
23:50     ЖЕНИ   400 m    Финал

10 август (четвъртък)
Вечерна сесия
20:30     ЖЕНИ   5000 m    Полуфинал / 1-ви кръг
21:05     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група А
21:10     ЖЕНИ   Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА / Q = 1.94 m
21:25     ЖЕНИ   800 m    Серии / 1-ви кръг
22:20     МЪЖЕ  Троен скок    Финал
Българско участие: Георги ЦОНОВ и Момчил КАРАИЛИЕВ, ако са се класирали
22:25     МЪЖЕ  1500 m    Серии / 1-ви кръг
22:35     МЪЖЕ  Копие    Квалификация / Група B
23:05     ЖЕНИ   200 m    Полуфинал / 2-ри кръг
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала
23:35     ЖЕНИ   400 m пр.б.    Финал
23:52     МЪЖЕ  200 m    Финал

11 август (петък)
Сутрешна сесия
12:00     МЪЖЕ  100 m    Десетобой
12:10     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група А
12:45     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Серии / 1-ви кръг
13:05     МЪЖЕ  Скок на дължина    Десетобой / Групи А и B
13:15     МЪЖЕ  Скок на височина    Квалификация / Групи А и B
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ / Q = 2.31 m
13:35     ЖЕНИ   Диск     Квалификация / Група B
14:55     МЪЖЕ  Гюле     Десетобой / Групи А и B
Вечерна сесия
19:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Десетобой / Групи А и B
21:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Полуфинал / 2-ри кръг
21:10     ЖЕНИ   Скок на дължина    Финал
21:35     ЖЕНИ   800 m      Полуфинал / 2-ри кръг
22:10     МЪЖЕ  1500 m    Полуфинал / 2-ри кръг
22:30     МЪЖЕ  Чук    Финал
22:45     МЪЖЕ  400 m    Десетобой
23:25     ЖЕНИ   3000 m пр.б.    Финал
23:50     ЖЕНИ   200 m    Финал
Българско участие: Ивет ЛАЛОВА, ако се е класирала

12 август (събота)
Сутрешна сесия
12:00     МЪЖЕ  110 m пр.б.    Десетобой
12:35     ЖЕНИ   4×100 m    Полуфинал / 1-ви кръг
12:55     МЪЖЕ  4×100 m    Полуфинал / 1-ви кръг
13:00     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група А
13:20     ЖЕНИ   4×400 m    Полуфинал / 1-ви кръг
13:50     МЪЖЕ  4×400 m    Полуфинал / 1-ви кръг
14:20     МЪЖЕ  Диск     Десетобой / Група B
15:30     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група А
16:15     МЪЖЕ  Овчарски скок    Десетобой / Група B
Вечерна сесия
19:30     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група А
20:55     МЪЖЕ  Копие    Десетобой / Група B
21:05     ЖЕНИ   Скок на височина    Финал
Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА, ако се е класирала
22:05     ЖЕНИ   100 m пр.б.    Финал
22:15     МЪЖЕ  Копие    Финал
22:20     МЪЖЕ  5000 m    Финал
22:45     МЪЖЕ  1500 m    Десетобой
23:30     ЖЕНИ   4×100 m    Финал
23:50     МЪЖЕ  4×100 m    Финал

13 август (неделя)
Сутрешна сесия
09:45     МЪЖЕ  50 km Спортно ходене     Финал
09:45     ЖЕНИ   50 km Спортно ходене     Финал
14:20     ЖЕНИ   20 km Спортно ходене     Финал
16:20     МЪЖЕ  20 km Спортно ходене     Финал
Вечерна сесия
21:00     МЪЖЕ  Скок на височина    Финал
Българско участие: Тихомир ИВАНОВ, ако се е класирал
21:10     ЖЕНИ   Диск    Финал
21:35     ЖЕНИ   5000 m    Финал
22:10     ЖЕНИ   800 m    Финал
22:30     МЪЖЕ  1500 m    Финал
22:55     ЖЕНИ   4×400 m    Финал
23:15     МЪЖЕ  4×400 m    Финал