Group D

Националите на Ирландия по футбол поднесоха неприятна изненада на феновете си след като не успяха да се справят с 10 души от тима на Сърбия в Дъблин и допуснаха загуба с 0-1. Бившият бранител на Манчестър С  Александър Коларов се разписа в 55-та минута, но публиката очакваше друг развой на мача след като в 68-та минута Никола Максимович получи червен картон.

Ирландците показаха доста по-добра игра в сравнение с мача срещу Груция завършил 1-1, но на този етап са трети в групата. Сърбите са с 4 точки лидери пред Уелс.

Jonathan Walters and Shane Duffy show their disappointment after the Republic's defeat

Shane Duffy shows his disappointment after his first-half headed effort was correctly disallowed for offside

• Първа загуба за Ирландия у дома под ръководството на Мартин О`Нийл, като нямаха загуба в 9 мача на  Aviva Stadium.
  • Това е първо поражение за ирландците в официален мач от септември 2013 г/срещу Швеция под ръководството на Трапатони/.
  • Отборът остава без победа срещу Сърбия в двата мача до този ммент.
  • Тимът на Мартин О`Нийл е отбелязал една два гола в домакински мачове в световните квалификации. само Фарьорски острови /1/ и Латвия, Сан Марино и Лихтенщайн /0/ са с по-малко сред европейските отбори.