Завърши държавният турнир по спортна стрелба с пушка и пистолет,,Севтополис“,  който се проведе в град Казанлък от 27 до 29.10.2017г. Състезателите от СК,,Стрелба,, се  преставиха отлично.

В дисциплина 60 изстрела с пневматичен пистолет юноши Христо Ненов зае 1място. Той е възпитаник  на ВВМУ  „Н. Й.Вапцаров“. Стефан Станков е на 4 място, възпитаник на ,,Ф.Ж.Кюри,,. Дилян Димитров е пети, възпитаник на спортно  училище ,,Г.Бенковски,,-Варна.

В дисциплина 60 изстрела с пневматична пушка Илиян Янев се класира на 3 място. Той е предсдтавител на ПГЕ.

В дисциплина 40 изстрела с пневматичен пистолет момичета Адриана Петрова е първа. Тя учи в  спортното  училище. Треньор на състезателите е Нина Дякова.

В дисциплина 40 изстрела с пневматична пушка -момичета Памела Николаева зае 2 място.

Лия-Мария Виденова е на 3 място.

40 изстрела с пневматична пушка- момчета Кристиян Костов грабна  бронзов медал ,а в дисциплината 40 изстрела с пневматична пушка -девойки Екатерина Михайлова зае 2 място.

Състезателите са с треньо Дарина Йорданова и са възпитаници на спортно училище ,,Г.Бенковски,,Варна.

В отборната надпрева представителрите на  СК,,Стрелба,, се класираха на  2 място и спечелиха купа.