Резултат с изображение за годишни награди Спортист на варна

Тук са публикувани имената на спортистите и отборите във всички категории за годишната анкета „Спортист на Варна`2017“. Това са имена подадени от клубовете и сдруженията. Победителите в отделните категории ще бъдат определени от варненските спортни журналисти, а призьорите ще получат наградите си на голямо тържество на 21.11.17 г. в Юнашкия салон, от 18.00 ч.

 

НОМИНАЦИИ ЗА СПОРТИСТ на Варна`2017

 

 

Спортист на годината на град Варна`2017 /победител с 9 подгласници/

 

  1. Силвия Георгиева – състезател по лека атлетика на СКЛА“Евър“

През 2017 г. Силвия постави Нов национален рекорд на 3000 м.стрипълчейз10.42.08в гр.Гросето –Италия от 20 до 23.07.2017.

Постижения от национални и международни шампионати през 2017

  • Балкански шампионат за юноши и девойки в зала – І място на 3000 м. в Истанбул Турция – 25.02.2017
  • Балкански шампионат за юноши и девойки в гр.Пищени Румъния – ІІ място 3000 м.стрипълчейз, ІІІ място 3000 м.
  • Балкански шампионат за мъже и жени в Белград Сърбия – ІІІ място 4х400 м., ІV място 1500 м.
  • Балкански шампионат по крос кънтриЧанаккале Турция – ІІІ място отборно
  • Покрити 3 норматива за Европейско първенство до 20 години – 1500 м., 3000 м. и 3000 м.стрипълчейз.
  • Участие на Европейски шампионат до 20 год. В гр.Гросето Италия – 21 място на 3000 м.стрипълчейз и поставен нов национален рекорд/10.42.08/.
  • Участие на Купа „Европа“мъже и жени първа дивизия – ХІІ място на 1500 м.и ІХ място отборно
  • Национален шампионат по крос кънтри до 20 год.в гр.Пирдоп – І място
  • Национален шампионат жени в гр.София – ІІ място 3000 м. стрипълчейз, ІІІ място 800 м.
  • Национален шампионат до 20 год. девойки във В.Търново – ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
  • Национален шампионат до 20 год. в зала Добрич – І място 4х400, ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
  • 6 златни медала от Национални турнири, 1 сребърен и 1 бронзов медал във възрастови групи девойки до 20 год. и жени.

 

  1. Руслан Пашкулски- съзтезател на СК“Локомотив -93“– М Ъ Ж Е- Европейско първенство 8 МЯСТО  В БЕЛГРАД-май 2017 г.

Същият  е  бронзов  медалист на Държавното лично п-во за 2017г

Треньор Светлозар Петров Стоянов.

 

3 Делян Георгиев – сдружение „Десант“ в категория „Спортист на Варна“:

  • Европейски шампион по ММА за аматьори, 29.03-03.04.2017, София, България, 5 изиграни двубоя, кат. „65.8 кг.“, мъже;
  • Световен шампион по ММА за аматьори, 11-19.11.2017, Манама, Бахрейн, 5 изиграни двубоя, кат. „65.8 кг.“, мъже;
  • Номер 1 в световната ранглиста на IMMAF в кат. „65.8 кг.“;
  • Номер 5 в абсолютната световна ранглиста на IMMAF (563 атлети)

 

  1. Христо ХристовСК“Титан“
  • Световен шампион за кадети до 17 години кат 94кг. Банкок ,Тайланд през м. април.
  • Европейски шампион за кадети до 17 години кат 94+ Прищина, Косово м.септември.
  • Републикански шампион за юноши майстор на спорта и подобрени 13 републикански рекорда в кат 94+ за кадети.
  • Обявен  за най талантлив кадет за 2017 година от Световната федерация вдигане на тежести, с треньор Живко Николов.

 

5.Симона Дянкова, „ЧАР-ДКС“-  капитан на националния отбор – Ансанбъл жени

  Завоювала през 2017 г. 22 медала – 8 златни, 12 сребърни, 2 бронзови    от Световни първенства, Световни купи, Гран при и Ранг листа на ФИГ.

  • Ранг листа на ФИГ – /2 златни и 1 сребърен/- 1-во място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
  • Световно първенство Пезаро, Италия – /1 сребърен, 1 бронзов/- 2-ро място многобой, 3 място 3 топки 2 въжета.
  • Световна купа Пезаро, Италия- /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място многобой, 2-ро място 5 обръча.
  • Световна купа Ташкент, Узбекистан – /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 2-ро място 5 обръча, 1 място 3 топки 2 въжета.
  • Световна купа Баку Азърбайджан- /1 златен, 1 сребърен, 1 бронзов/- 1-во място многобой, 3-то място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
  • Световна София, България – /1 златен, 2 сребърни/- 1-во място многобой,2-ро място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
  • Световна купа Минск, Беларус – /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета
  • Световна купа Казан Русия -/1 сребърен/- 2-ро място 3 топки 2 въжета.
  • Гран При Москва- /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.

6..АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ ПЕТРОВ  – СКБИ ”БОИЛ”:

  • СВЕТОВЕН ШАМПИОН по кикбокс от СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО в гр. Будапеща, Унгария – 04 -12 ноември 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
  • СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
  • ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WKN – 13 октомври 2017, кат. 82,500 кг., мъже, стил ”К1”;
  • ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., мъже, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

 

  1. БОГДАН ДИМИТРОВ ШУМАРОВ – СКБИ ”БОИЛ” :
  • СВЕТОВЕН ВИЦЕШАМПИОН по кикбокс от Световно първенство в гр. Будапеща, Унгария -04 -12 ноември 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”. (Силна конкуренция с 27 състезатели, изиграни 5 срещи);
  • ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WAKO PRO – гр. Варна, България – 10 март 2017 г., кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
  • СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
  • ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „СУПЕРКОМБАТ” – гр. Букурещ, Румъния – 17 септември 2017, кат. 71,600 кг., мъже, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

 

  1. МИЛА ЖИВКОВА САВОВА – ЖЕНИ – Кат – 53,5 кг.- ЦЕНТРАЛЕН ПОЛИЦЕЙСКИ КАРАТЕ ДЖУ ДЖИЦУ КЛУБ – ШКОЛА ВАРНА

–  ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО – НЕОЛИМПИЙСКИ СПОРТ

  • ЕВРОПЕЙСКА ШАМПИОНКА ПО „БРАЗИЛСКО ДЖУ ДЖИЦУ“ – ЛИСАБОН, ПОРТУГАЛИЯ 17 – 22.01 2017

ТРЕНЬОРИ; СТАНИСЛАВ КАРАСТОЯНОВ, РАДОСЛАВ БУКОРОВ, АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ

 

  1. АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ – ПСК „ЧЕРНО МОРЕ “ – ВАРНА

– Национален рекорд на 100 м свободен стил
25 метра басейн  –  48.76
50 метра басейн  –  49.53  /30 годишен рекорд/
– Участник на  СВ в  Будапеща
100 метра свободен стил  –  49.99  –  46 място
50 метра свободен стил  –  23.08  –  56  място

Треньор: Никола Петров

 

10.Таня  Петрова – СКТМ „Комфорт“ – Варна

  • Златен медал – отборен шампионат жени

 

  1. Мариела Николова, СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“- Ветроходство

        – 1-во място ДП клас Лазер Радиал;

–  1-во място Генерално класиране Европейска Купа Румъния клас Лазер Радиал;

Треньор – Даниел Николов

 

  1. Владимир Младенов- тенис клуб“ Черно море – Елит“

– държавен шампион 1-во място, мъже, сингъл.

 

  1. Тихомир Стратиев – Марина Мотор Спортс Варна

– шампион на България в дисциплина рали

– първо място за автомобили с един двигателен мост;

– първо място в клас RC 4;

– първо място на рали Твърдица – Елена 2017;

 

  1. инж.Васил Миров – клуб по корабомоделизъм Варна

– Сребърен медал от Световно първенство в Пазарджик – корабни модели 7.5 куб.см. клас А2

 

15.ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ, ПЛУВАНЕ, КПС „АСТЕРИ“ родена 2003

  • 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г.
  • 1-во място в дисциплината 800м свободен стил – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ДЛОП, София (национален рекорд) 30 юли 2017г
  • 1-во място в дисциплината 400м свободен стил – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ДЛОП, София 30 юли 2017г
  • 1-во място – ОЛИМПИЙСКИ МАРАТОН – 10 КМ – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ОХРИД 12 август 2017
  • 1-во място – XX ШАМПИОНАТ НА ИСПАНИЯ – 5КМ, категория девойки младша възраст – БАНИОЛЕС, ИСПАНИЯ 17-18 юни 2017г
  • 1-во място в дисциплината 400м свободен стил – 4.23.14 – покрит разряд за майстор на спорта с 707т по ФИНА ( национален рекорд) – Пловдив 18-19 ноември 2017г
  • 1-во място XVIII международен маратон – 5КМ – категория МЪЖЕ И ЖЕНИ – ПОРЕЧ, ХЪРВАТИЯ
  • 2-ро място – сребърен медал – 800м свободен стил – МУЛТИНЕЙШЪНС младежи и девойки –
  • ( национален рекорд) АТИНА, ГЪРЦИЯ 08-09 април 2017г

16. КРИСТИЯН ГЕОРГИЕВ  /СК ТИМ, муай тай/-  световен шампион по муай тай до 91 кг, златен медал и Балкански шампион по кикбокс К-1 кат. до 86кг, Ниш.

17. МИЛЕН МАРИНОВ /муай тай, СК ТИМ/ -бронз от СП муай тай, 51 кг.

 

 

Отбор на годинатаВарна`2017 /колективни спортове/ 

 

  1. Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна”възрастова група до 16 г.
  • 1-во отборно място регата „Добруджа къп” гр.Балчик, треньори Николай Иванов и Николай Василев
  1. Волейболния тим на Регионална дирекция“ Пожарна безопастност и защита на населението“- Варна – СК по пожароприложен спорт – Варна
  • Републикански шампион по волейбол за служители на МВР.
  • Републикански шампион по плажен волейбол за служители на МВР.
  1. Отборът на Хандбален отбор на ХК „Локомотив“
  • Шампиони на България
  • Носители на Купа България
  • достигане до 1/8 финал в турнира EHF Challenge Cup
  • постигнати 33 поредни победи.
  1. Отборът на Хандбален клуб „Спартак“младежи до 19 години
  • Шампион на България – м.април 2017 Спорт- палас;
  • Второ място в турнир за Купа България – м.януари Бургас;
  1. Отборът на МФК СПАРТАК (ВАРНА)
    • ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) за 2017г.
    • ШАМПИОН Международен турнир Варна
    • ВИЦЕШАМПИОН Международен турнир Дева (Румъния)
    • Класиране основен кръг ШАМПИОНСКА ЛИГА Назаре (Португалия)

6.Баскетболен отбор на колички – СКХУ „Черно море – Никея“

  • Баскетболен отбор на колички.
  • На държавното първенство – 2,
  • на международния турнир във Варна – 3,
  • участия на два много силни турнири в Турция и Гърция – 4.

 

  1. Ансамбъл по синхронно плуване от СК „Аква спорт“

– държавни шампионки във всички дисциплини – соло, дует, ансамбъл

– финал 11-то място на Европейското първенство за девойки в дисциплината комбинация и 12-то място в дисциплината ансамбъл в Белград Сърбия.

 

Отбор на годината Варна`2017 /индивидуални спортове/

 

  1. Спортен клуб „Десант“ 
  • 1 световна титла по ММА от първенството в Манама, Бахрейн;
  • 3 европейски титли по ММА от първенството в София, България;
  • множество медали от държавните първенства по ММА;
  • носител на купата от международния турнир по джудо „Купа Варна 2017“;
  • носител на купата на „Джудо лига България 2017“;
  • носител на още 4 купи от международни и национални турнири;
  • 26 златни, 34 сребърни, 44 бронзови медали от 12 международни и национални турнири по джудо;

 

2.ОТБОРЪТ НА СПОРТЕН КЛУБ ПО БОЙНИ ИЗКУСТВА ”БОИЛ” –

  • Носител на „ОТБОРНА КУПА – България” по кикбокс в стилове „К1” и „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Габрово от 06.10.2017 г. до 08.10.2017 г.;

47  медала от ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА за 2017 г. (20 златни, 17 сребърни и 10 бронзови);

  • 2 ЗЛАТНИ медала, 1 СРЕБЪРЕН и 1 БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНИ първенства , СВЕТОВНИ игри и СВЕТОВНИ купи от 2017 год. само за възрастова група МЪЖЕ/ЖЕНИ;

2 СРЕБЪРНИ и 3 БРОНЗОВИ медала от ЕВРОПЕЙСКИ първенства  от 2017 год.

  • за възрастова група КАДЕТИ.

 3.Отборът на Спортен Клуб „ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“

  • Международно Първенство за деца, юноши и девойкиМосква, Русия – едно второ място;
  • 5-то Балканско Първенство за мъже, жени, юноши и девойки – кумите и ката

Букурещ, Румъния –  десет пъви места, едно второ и едно трето място;

  • Европейско Първенство на категории – мъже, жени, юноши и девойки – кумите и ката Лион, Франция – едно второ и едно  трето място;
  • All American Open International KarateChampionships Ню Йорк, Америка– три първи места;

– 1-во място кумите – Международно Първенство „All America“- юни 2017, Ню Йорк;
–  1-во място ката – Международно Първенство „All America“- юни 2017, Ню Йорк;
– 2-ро място кумите – Международно Първенство – февруари 2017, Москва, Русия

– 3-то място ката – Европейско Първенство – май 2017, Лион, Франция

– Национален Шампион ЮМВ до 55 кг.

 

4.ПСК „Черно море” – отборен шампион на държавното първенство по плуване за мъже и жени в София през месец март, 2017 г.

  • Клубът е носител на отборна титла на държавното първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана” през месец юли. По време на шампионата състезателят Александър Николов влезе в историята, ставайки първият българин, преплувал 100 м свободен стил под 50 секунди – 49,53 сек.
  • ПСК „Черно море” триумфира с отборна шампионска титла на държавното първенство във възрастта „Весел делфин” на 25-метров бесейн на НСБ „Спортпалас” във Варна през ноември.
  • Покрит норматив за световно първенство за мъже от Александър Николов. Той взе виза за шампионата на планетата по време на държавното лично отборно първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана”.
  • Александър Николов се класира на 56-то място в дисциплината 50 м свободен стил на световното първенство по плуване в Будапеща. Състезателят на ПСК „Черно море” спря хронометрите на 23,08 сек.
–      Бронзов медал от балканиада по плуване за младежи и девойки за състезателя на ПСК „Черно море“ – Тихомир Тодоров. Балканиадата се проведе в София, а Тодоров бе част от щафетата 4 х 200 м свободен стил.
  • Вицешампионска титла и бронзов медал, извоювани от Калина Николаева, по време на престижния международен турнир „Коменкъп“ в Гзира, Малта. Нейн личен треньор е Антон Гиляревский. По време на турнира Николаева поставя четири национални рекорда.
  • Подобрен национален рекорд на Валентин Чайков по времена държавния шампионат по плуване за юноши в Унгария. Рекордът е в дисциплината 200 м съчетано плуване – 2,21,02 мин.
  • През април, 2017 г. Валентин Чайковсчупи национален рекорд на България по време на държавен шампионат на Унгария. В Дебрецен черноморецът подобри национален рекорд на България за юноши (13 г.), като спря хронометрите на 2,21,02.
  • ПСК „Черно море” е носител на 26 медала от международния турнир по плуване „Пирин” – Благоевград през февруари, 2017 г.
  1. ДСВ-ОТБОР НА СК „ ЧАР-ДКС“-ШАМПИОНКИ НА БЪЛГАРИЯ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-ЕЛИТ-2017 Г.
  • ЕЛИЗАБЕТ ЙОВЧЕВА
  • АННА КЕЛМАН
  • ЗВЕЗДА ИГНАТОВА
  1. АНСАМБЪЛ ЖЕНИ НА СК „ ЧАР-ДКС“–ВИЦЕШАМПИОНКИ НА ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-АНСАМБЛИ –ОТБОР НА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ЗА 2017 Г-ВАРНА
  • ЕЛИНА ДИМИТРОВА
  • МИХАЕЛА ВЪЛЧАНОВА
  • ПАМЕЛА ПЕТРОВА
  • ЗВЕЗДА ИГНАТОВА
  • ГАБРИЕЛА БАХЧЕВАНОВА

7.Отборът по лека атлетика  на СК „Атлетик“ – ветерани

  • За 2017 г. спечелени общо 36 златни, 16 сребърни и 13 брозови медала;
  • Балканиада по лека атлетика СТ.Загора – 14 златни,11 сребърни и 10 бронзови медала;
  • Черноморски игри във Варна – 22златни , 5 сребърни и 3 бронзови медала

  

8.Отборът на КПС „АСТЕРИ“

  • 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ)
  • 12-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ – 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (АРСЕНИЙ БЕКЕТОВ)
  • 1-во място на БАЛКАНИАДА ПО ПЛУВАНЕ в дисциплината 4х100м свободен стил, СОФИЯ 06-07 май 2017г (СОФИЯ ИВАНОВА
  • 3-то място – ДОП МЪЖЕ И ЖЕНИ – СОФИЯ, март 2017г
  • 2-ро място ДЛОП МЪЖЕ – СОФИЯ 29 юни 2017
  • 3-то място – ДЛОП МЪЖЕ И ЖЕНИ – КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ , 29 юни СОФИЯ
  • 1-во място ДЛОП Деца – девойки
  • 3-то място ДЛОП Младша – девойки
  • 2-ро място ДЛОП Старша юноши
  • 2-ро място ДЛОП 10-11 год девойки

ДО НАСТОЯЩИЯТ МОМЕНТ НОЕМВРИ 2017Г САМО ОТ ЛЕТНИ ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ ОТБОРНИ ПЪРВЕНСТВА И ОФИЦИАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛЕНИ 152 МЕДАЛА, ОТ КОИТО 58 ЗЛАТНИ, 53 СРЕБЪРНИ И 41 БРОНЗОВИ. ПОДОБРЕНИ 20 НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА.

  1. Отбор мъже на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

– републикански отборен вицешампион и носител на Купа „Република България“

  1. Отбор жени на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

– републикански отборен шампион и вицешампион на Купа „Република България“

 

Младо дарование

 

1.ДЕНИС  ДЕМИРЕВ -съзтезател на СК“Локомотив -93“–   -КАДЕТИ ДО 17Г.   ЕВРОП П-ВО  5 МЯСТО В  БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА м.август 2017г.

2.ДИМИТЪР СТЕВЧЕВ – съзтезател на СК“Локомотив -93“–  -МОМЧЕТА ДО 15Г.  1МЯСТО  ШАМПИОН. НА БАЛКАНСКО П-ВО  СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.

Същият е вицешампион на Държ-лично отборно п-во за 2017г.

3.ВИКТОР  СТАНЕВ-МОМЧЕТА – съзтезател на СК“Локомотив -93“–  ДО 15Г. 2 МЯСТО ВИЦЕ  ШАМПИОН НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.

Същият е  шампион на Дължавно лично п-во  и бронзов медалист на Дърх.лично отбор.п-воза 2017г.

ТРЕНЬОР НА ТРИМАТА СЪСТЕЗАТЕЛИ Е   СВЕТЛОЗАР ПЕТРОВ СТОЯНОВ

4.Елена Георгиева Георгиева – СК“Ч.Море- Атлетик“

  • Световно първенство Наероби Кения младша възраст 400 м. – 13 място
  • ІІ Международен турнир Мюнхен – 2-ро място
  • Балкански игри Истанбул – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
  • Балкански игри Питещи Румъния – 3- то място 4х400 м.
  • ЕМОФ Унгария – 9-то място 400 м.

5.ХРИСТИЯН ИВАНОВ КЪНЧЕВ – СКБИ ”БОИЛ”  :

  • БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНО първенство по муай тай в гр. Банкок, Тайланд -18 -25 март 2017, кат. 54 кг., МЪЖЕ;
  • СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, ЮСВ, кат.54 кг., стил К1
  • СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮСВ, стил К1;
  • БАЛКАНСКИ ШАМПИОН по кикбокс в гр. Бело поле, Черна гора –22-24 септември 2017, кат.54 кг., ЮСВ, стил К1 ;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

6.ТЕОДОР ДИМИТРОВ ХРИСТОВ- СКБИ ”БОИЛ” :

  • БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКОю първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.67 кг., ЮМВ, стил К1
  • ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮМВ, стил К1;
  • ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., ЮСВ, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ

      7.РАДОСЛАВ ТОДОРОВ КОСТОВСКБИ ”БОИЛ”:

  • БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.71 кг., ЮСВ, стил” фул контакт”
  • ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 71 кг.,ЮСВ, стил „фул контакт”;
  • ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 71,500 кг., ЮСВ, стил ”К1”;

ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов

  1. 8. Богомил Костов – СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“

– Европейски Шампион – ЮСВ кат.-55кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния

– Вице-европейски Шампион – ЮМВ – май 2017, Лион, Франция;

– Балкански Шампион – ЮМВ – кат.-55кг – март 2017, Букурещ, Румъния

 

  1. Деян Колев – СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“

– Европейски Шампион – ЮСВ кат.-70кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

 

  1. Ростислав Пулев– СК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“

– Европейски Шампион – момчета 10- 11г. кат.+45кг – Ноември 2017, Букурещ, Румъния;

  1. Калина Маринова , СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“ – Ветроходство

         –  1-во място ДП клас Лазер 4.7;

–  водачка в националната ранглиста;

– национален състезател;

Треньор – Даниел Николов

  1.  Пьотр Нестеров 14г.- Тенис клуб „Черно море – Елит“

– държавен шампион 1-во място до 14г. сингъл и на двойки

– държавен шампион 1-во място до 16г. сингъл

– Европейско лично първенство  5-то място

– Участник в Световно първенство в Маями / в момента /

– Носител на първи и втори места на международни европейски турнири в Румъния, Украйна, Франция, Чехия, Испания

Треньор Кристиян Илиев.

 

  1. Калина Йорданова – СКХГ“Силвия“

– класирала се на ДП деца до 10 год. в гр.В.Търново

– първо място многобой;

– първо място без уред;

– второ място въженце;

– второ място отборно;

 

 14. Елена Георгиева – СК“Черно море – Атлетик“

  • ІІ международен турнир в Мюнхен – 2-ро място на 200 м.
  • Балкански игри зима – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
  • Турнир „Младост“ – 1-во място 400 м.
  • Балкански игри старша възраст 3-то място 4х400, 3- то място 400 м.
  • Световно първенство 13-то място с личен резултат 55.97 на 400 м.и покрит норматив за ЕП 2018 г.
  • Европейски младежки олимпийски фестивал – 9 –то място 400 м.

Треньор Иванка Тихова.

 

  1. Калина Николаева – Девойки младша възраст – 13-14 г., състезател на ПСК „Черно море” – Варна
  • Сребърен и бронзов медал от престижния международен турнир COMENMEDITERRANEAN CUP

Състезанието се проведе през юни в Малта, като участие взеха национални отбори за 13-14-годишни девойки от  плувните сили Франция, Италия, Израел, Турция, Гърция и др. С това свое постижение Калина стана единствената българка успяла да спечели два медала при участие в този турнир;

  • 6-кратна шампионка на България на ДЛОП девойки младша 13-14 г. 50 м басейн месец юли във Варна;
  • 13 поправки на национални рекорди през 2017 г. – 11 от тях за възраст девойки младша (13-14 г.) и две за по-горнавъзрастова група девойки старша (15-17 г.) в дисциплината 200 м бътерфлай;
  • Към момента е носител на 32 национални рекорда в различни възрастови групи;
  • В дисциплините 200 м бътерфлай и 400 м съчетано се нарежда на първо място при жените в България за 2017 г.
  1. Марлена Явайд, на 17г. – СК“Одесос 2008“
  • дебют на Европейско първенство през 2017г във възрастова група до 18г. , проведено на 29.08. – 03.09.2017г в Калдаш де Райна, Португалия.
  • Класирала се на финал и заела 25м индивидуално.
  • Участие на Световно първенство до 18г, 20 – 23.07.2017г, Прага, Чехия.

12м отборно.

треньори : Невена Димитрова и Цветана Миланова.

 

17.ЯСЕН БОНЕВ, ПЛУВАНЕ, КПС „АСТЕРИ“  роден 2006

  • 23 златни медала,
  • 10 пъти абсолютен републикански шампион – ДЛОП възраст 10-11 годишни
  • 3 национални рекорда
  1. Божидар Любомиров Златанов – ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“

– републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика за юноши      младша възраст

– носител на 4 златни и 3 сребърни медала

– национален състезател – юноши

19.Стефчо Димитров – СК „Титан“

  • 4-то място за кадети до 15 години Косово
  1. 20. Николай Георгиев – СК „Титан“

–     5-то място за юноши до 20 години

  1. 21. СТАНИСЛАВ СВЕТЛОЗАРОВ СТАНКОВ– ЛЕКА АТЛЕТИКА 17 г. – СК“Супер спорт“
  • Държавен шампион зима на 60 пр и лято 400 пр ст.в.
  • Държавен шампион на 110 пр за мъже
  • 9 място на 110 пр на Европейския отборен шампионат – индивидуално и 7-мо. място с  отбора на България  за мъже
  • 2 – Вицешампионски титли на Б.И. ст.в.  зима в Истанбул  и лято в РУМЪНИЯ

 

 Спортист-ветеран Варна `2017

 

1.Красимир Нанев – СК „Джет“Варна

  • участва в две дисциплини по Кунг-Фу в стиловете „меки форми с оръжие“ където за 3ти път стана световен шампион в категория ветерани и стил „твърди форми с оръжие“, където спечели бронзов медал- участвал на шесто обединено световно първенство по бойни изкуства в Марина Ди Карара, Италия;

 

2.Пламен Дойчев – СК „Атлетик“- ветерани

  • 2 златни медала на гладко бягане и дълъг скок – ДП в Пловдив;
  • 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Балканско първенство в Ст.Загора;
  • 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Черноморски игри в гр.Варна;

Спортист с увреждания Варна`2017

 

1.Ваньо Йорданов Биячев – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна

  • А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
  • Лява ръка – 1 място
  • Дясна ръка – 2 място
  • Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
  • Лява ръка – 4
  • Дясна ръка – 5 място
  • С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
  • Лява ръка – 4 място
  • Дясна ръка – 6 място

 

2.Мирослав Богданов Николов – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна

  • А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
  • Лява ръка – 3 място
  • Дясна ръка – 3 място
  • Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
  • Лява ръка – 6 място
  • Дясна ръка – 5 място
  • С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
  • Лява ръка – 4 място
  • Дясна ръка – 6 място

Треньор: Ваньо Биячев

 

3.Йордан Митев – тенис на маса – СКХУ „Черно море – Никея“

  • 21-25.03. Клуж Румъния – 3,
  • 25-27.05. Варх Словакия – 1,
  • 09-11.06. Охрид Македония – 1,
  • 11-13.08. м/ ународен турнир в Кюстендил-1,
  • 11-12.11.- 1,
  • Държавно пърсенство 2017 г.;
  • На турнирите в Бургас, Варна, Ямбол –  категорично , първи.