КЛАСИРАНЕ НАЙ-ДОБЪР МЛАД СПОРТИСТ
НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2017 Г.

 

  1. Антъни Иванов (плуване) 615 т.
  2. Александра Начева (лека атлетика) 356
  3. Лиляна Георгиева (лека атлетика)          347
  4. Адриан Андреев (тенис) 222
  5. Христо Христов (вдигане на тежести) 217
  6. Еми-Мари Тодорова (бокс)          198
  7. Йоана Илиева (фехтовка) 176
  8. Мирослава Минчева (спортна стрелба) 161
  9. Александър Джорджев (таекуондо-WTF) 159
  10. Гергана Топалова (тенис)          133
  11. Мария Йовкова (тенис на маса) 133

 

––––––––––––––

 

  1. Александра Георгиева (волейбол) 108
  2. Петър Божилов (плуване) 76
  3. Петя Делчева (борба) 73
  4. Иван Алипиев (баскетбол) 64
  5. Дария Радулова (тенис) 56
  6. Ивет Горанова (карате) 41
  7. Николай Захариев (волейбол) 39
  8. Екатерина Иванова (кикбокс) 29
  9. Марк Христов (джудо) 27
  10. Кирил Кирилов (спортна стрелба) 24
  11. Гергана Иванова (баскетбол) 23
  12. Мерелин Николова (волейбол) 22
  13. Ивана Каменова (карате) 21
  14. Боряна Калейн (худ.гимнастика) 20
  15. Мариела и Христина Пеневи (батут) 20
  16. Диана Петкова (плуване) 19
  17. Даниел Любенов (бокс) 18
  18. Петко Христов (футбол) 16
  19. Виктория Радева (шахмат) 16
  20. Мария Маслева (хандбал) 13
  21. Дейвид Хъдълстоун (спортна гимнастика) 12
  22. Юлияна Янева (борба) 10
  23. Василики Кадоглу (плуване) 10
  24. Габриела Антова (шахмат) 10
  25. Ивана Петрова (вдигане на тежести) 10
  26. Станислав Шопов (футбол) 10
  27. Ергюнал Сабри (бокс) 8
  28. Петър Иванов (спортно катерене) 8
  29. Росица Денчева (тенис) 8
  30. Ияд Хамуд (футбол) 8
  31. Горяна Стоева (бокс) 6
  32. Мартин Минчев (футбол) 6
  33. Валентин Андреев (лека атлетика) 5
  34. Кристиан Добрев (футбол) 5
  35. Стефани Веселинова (сумо) 5
  36. Калина Николаева (плуване) 2
  37. Милена Тодорова (биатлон) 2
  38. Йордан Янчев (плуване) 1
  39. Светлен Иванов (шахмат) 1

 

–––––––––-

 

ОТБОР №1 ЗА 2017

  1. Футбол – юношески национален отбор до 19 г. 410
  2. Волейбол – национален отбор за момичета U16 170
  3. Хандбал – национален отбор за девойки U17 40
  4. Тенис – национален отбор за девойки до 14 г. 20

 

 

––––––

ТРЕНЬОР №1 ЗА 2017

 

  1. Ангел Стойков (футбол) 350
  2. Борислав Георгиев (бокс) 120
  3. Стоян Гунчев (волейбол) 100
  4. Даниел Ангелов (тенис) 30
  5. Николай Вакареев (плуване)          20
  6. Борис Димитров (спортна стрелба) 10
  7. Николай Начев (хандбал) 10