В гр. Шумен се проведе ДП по модерен петобой за деца под 13г и юноши и девойки под 17г, летни финали. Участваха 140 деца от цялата страна. Състезателите на СК Одесос 2008 се представиха отлично.  Антон Драганов се класира на трето място при децата под 13г. Отборът в състав А. Драганов, Алекс Попов, Кристиян Василев и Любомир Иванов е пети.
При юношите Борислав Господинов затвърди шампионската си титла от зимните финали. Камен Делев се класира втори. Господинов, Делев и Християн Стоянов са отборите шампиони, а вторият ни отбор е пети ( Петров, Николов и Михалев).

По същото време в Прага, Чехия, Марлена Явайд участва в Международния турнир “ Open Czech “ който е квалификация за Младежката олимпиада тази година. Тя се класира на престижното 7м, което й донесе 25 точки за световната ранглиста и я доближава до квота. Всички състезатели са ученици на Спортно училище “ Георги Бенковски „.

Треньорки на тези състезатели са Невена Димитрова и Цветана Герасимова.