Веселин Живков подобри рекорд на Таланта

Веселин Живков от Академик (София) подобри националния рекорд на 200 м за юноши под 18 г., който до сега беше на Николай Антонов-Таланта (21.43 сек от 1985 г.).

17-годишният Живков спечели финала на 200 м по време на шампионата на България за юноши и девойки под 20 г. с време от 21.36 сек (+1.9 м/сек). Възпитаникът на Христо Стоянов остана на 0.01 сек от норматива за участие на световното първенство за старша възраст. С постижението си обаче Живков, който ще участва на европейското първенство за младша възраст през юли, излиза на четвърто място в сезонната ранглиста в дисциплината на континента за юноши под 18 г. По-бързо от него са бягали само Даниел Регенфуб (Гер) – 21.12 сек, Александър Кшиш (Гер) – 21.28 сек, и Стефан Скохейм Киеремех (Нор) – 21.31 сек.

Подгласници на Живков във финала на 200 м станаха шампионът на 400 м Михаил Гаргов от Супер спорт (Варна) – 21.96 сек, а трети стана Светлин  Иванов от Тракия (Пловдив) – 22.14 сек. Иванов беше сред фаворитите за титла на 400 м, но беше декласиран в сериите на едната обиколка заради излизане от коридора.

Шампионът на 100 м Антонио Иванов от Атлетик (София), който бяга в сериите на 200 м 22.63 сек, се отказа от финала в по-дългия спринт.

Сребро за  Зорница Нейкова от Черно море Атлетик (Варна) с 25.34 сек. Тя стана втора на 100 м.

Луиза Димова от Локомотив (Пловдив) с 25.35 сек спечели среброто, а трета стана Емилия Назърова (АСКЛА Сливен) спечели бронза с 25.81 сек.