Требъл за Силвия Георгиева, Проданов – с дубъл

Силвия Георгиева от Евър (Варна) е най-декорираната атлетка от завършилото национално първенство за юноши и девойки под 20 г. в София.

Варненката спечели три златни медала от състезанието – на 800 м, на 1500 м и на 3000 м стипълчейз. В първия ден на надпреварата тя триумфира в стипъла и на 1500 м (ПОДРОБНОСТИ ПРОЧЕТЕТЕ – ТУК), а във втория нямаше проблеми да спечели и на 800 м. Тя измина двете обиколки за 2:13.95 мин и изпревари Виктория Георгиева от Тунджа (Ямбол) – 2:14.80 мин, и Диана Роглева от Академик (София) – 2:17.40 мин.

Мартин Проданов от СК Актив 2013 (Пловдив) се надбягва с часовника за втората титла от първенството, този път на 800 м. Вчера юношата триумфира на 1500 м. Цялата призова тройка подобри личните си рекорди в двете обиколки. Проданов финишира за 1:51.73 мин. Гени Семковски от Тракия 96 (Пловдив) грабна сребърния медал с 1:57.07 мин, а Иван Иванов (Оборище-Панагюрище) спря хронометъра на 1:57.44 мин за бронза.

Другите дълги бягания в днешния ден бяха 3000 м и 5000 м.

При девойките на 3000 м титлата е за Елица Тодорова от Средногорски атлет (Пирдоп) – 10:31.15 мин. А на 5000 м се наложи Иван Иванов от Супер спорт (Варна) – 16:07.34 мин.