http://sportistnavarna.com/uploads/gallery/a27f7d8561d9fe3c952993cdd92174d0.jpg

 

НОМИНИРАНИ ЗА „СПОРТИСТ НА ВАРНА“, ЮНИ`2018

1.Василики Кадоглу /плуване/-златен медал рри девойките на 5 км в открити води във Франция и 15-то място  в генералното класиране. Златен медал от първенството на Испания в открити води за родени 2003/4 г.

2.Силвия Георгиева /лека атлетика/-златен медал от турнира „Цветанка Христова“ с личен рекорд на 1500 м.и норматив за СП при девойките.Три златни медала -800 м, 1500 м и 3000 мстипълчейзот ДП при девойките до 20 г.Спечелен злтен мезал от Балканско първенство на 3000 м.

  1. Калина Маринова /ветроходство/- златен мезал от европейска купа по ветроходство във Варна в клас Лазер 4,7. Златен медал в същия клас на регата „Циклон“. Златен медал от регата „Черноморец“ в Бургас.
  2. Калина Николаева /плуване/- златен медал на турнира „Блек сий къп“ –Варна с нов рекорд на 200 м съчетано.
  3. Тихомир Тодоров /плуване/- златен медал на 100 м. св.стил и злато на 50 м на турнира „Блек сий къп“ –Варна
  4. Станимира Петрова /бокс/- ЕВРОПЕЙСКА ШАМИПОНКА ЗА ЖЕНИ
  5. Димитър Балев /л.атлетика/-сребърен медал на 400 м с пр.от ДП до 20 години.
  6. Станислав Станков /лека атлетика/- златен медал на 110 м с пр. и златен медал на 400 м с пр. От ДП до 20 години.
  7. Зорница Нейкова /лека атлетика/- сребърен медал на 100 м от ДП до 20 години.
  8. Октай Ариф/ ММА/-ЕВРОЕПЙКИ ШАМПИОН ОТ РУМЪНИЯ
  9. Дивид Данев /стрелба с лък/- златен медал с нов национален рекорд от ДП.
  10. Светлин Попов /ветроходство/ – златен медал в генералното класиране и при младежите в клас „Фин“ от регата „Черноморец“ в Бургас
  11.  Богомил Костов /карате киокушин/ – злато при юношите на  турнир All American Open в Ню Йорк.
  12. Симона Дянкова /худ.гимнастика/ – бронз-многобой, бронз-отборно и злато-обръчи и топки от Европейско първенство в Испания.

 

НОМИНИРАНИ ЗА „ОТБОР НА ВАРНА“, ЮНИ`2018

 

1.ПСК Ч.море /плуване/- комплексен шампион от 1-я МТ „Блек сий къп“-Варна.

  1. ГСК „Интеркомгруп Черноморски юнак /сп.гимнастика/- 8 златни, 7 сребърни, 6 бронзови медала он ДЛОП Купи България за деца във Варна.
  2. СКЛА Евър /лека атлетика/- 4 златни, 1 сребърен от ДП до 20 години
  3. ЖФК Варна /женски футбол/- шампионки на силния турнир в Дряново
  4. ПФК Черно море /футбол/- първо място на турнра „Улшпост“ в КК Албена при деца родени 2007 г.
  5. СК Млади стрелци /стрелба с лък/-златен и сребърен медали от ДП замомчета, момчета и кадети.
  6. СК Атлетик 2002 /лека атлетика-ветерани/- 21 златни, 11 сребърни и 3 бронзови медала от ДП за ветерани. Първо място-отборно при мъже и жени и първо място в крйното комплексно класиране.
  7. МФК Спартак /плажен футбол/ – отборът се класира на 12-то място в Европа при участието в ШЛ
  8. ЯК Черно море Бриз /ветроходство/ – 5 титли от регата Черноморец в Бургас.

 

Заб. Подаването на номинации продължава до края на месеца.