Отборът на Екомет Вила Марк стартира с победа в държавното първенство на България по плажен футбол. Столичани надиграха бургаския Свети Никола със 7:5 в първия етап на надпреварата, която се провежда във втория по големина морски град. Цели шест гола за успеха вкара националът Цено Лозанов. Той откри резултата в четвъртата минута на двубоя, като така завърши първата третина. До средата на вторите 12 минути той реализира още две попадения за своя тим, с което резултатът стана 3:0. Трендафил Момчилов и Георги Тузаков върнаха интригата в двубоя, но Цено Лозанов вкара нови два гола за своя тим. Георги Филипов отново намали разликата, но Ненко Георгиев увеличи на 6:3. До края на двубоя за бургазлии две попадения вкараха Трендафил Момчилов и Димитър Петров, но Лозанов сложи точка на спора. Утре неговият тим среща другия бургаски тим – Локомотив, като двубоят е с начален час 10,30. Свети Никола пък завършва първия етап с победа (8:6 над Локомотив) и една загуба.