Завърши 18-то издание на лекоатлетически пробег „Варна”. Тази година проявата е част от 4-те Черноморски младежки игри. Повече от 160 състезатели в различни възрастови групи от цялата страна взеха участие в кроса в центъра на града. Юркан Низам от отбора на „Евър”-Варна спечели златото при юношите младша възраст. При жените състезателката на същия клуб Силвия Георгиева останат със сребърен медал. Златото при жените с убедителна победа завоюва Маринела Енева от отбора на „Локомотив”-Дряново, а шампион при мъжете е Стоян Владков от „Дунав” –Русе. При момичетата до 16 г първа е Ева Петкова от Габрово, а при момчетата в тази възраст първи стана Преслав Щерев. Злато при девойки младша за Наталия Кременска от „Черно море Атлетик”-Варна. Девойки старша възраст-първо място за Девора Аврамова, а при юношите  старша-Владо Михайлов /Луковит/.