СПОРТНО УЧИЛИЩЕ “ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ” ВАРНА

Христо Христов, заедно с треньора си Живко Николов/дясно/ и Кристиан Димитров /в средата/-директор на дирекция „Спорт“

“СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА – 2018”

        ХристоХристов – 11 клас, вдигане тежести

Треньор – Живко Николов.

         Младежки Олимпийски игри, индивидуално, младежи до 17 г.

          категория 85 кг  двубой – II място

           Европейско  първенство кадети до 17 г., категория  94  кг.

           двубой          – I място

           изхвърляне – I място                            

           изтласкване – I място

           Държавно личнo отборно първенство 1 кръг мъже, категория +105 кг.

          двубой – I място,изхвърляне – I място, изтласкване – I място, отборно – II място

           Държавно лично първенство мъже, категория +105 кг.

           двубой – I място,  изтласкване – I място,  изхвърляне – I място

          Държавно личнo отборно първенство, мъже кат. 105 кг – двубой   – II място

 изхвърляне – I място , изтласкване- II място

                  МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер – I място

            

ОТБОР на 2018 ГОДИНА”

         Волейбол – юноши до 20 г. с треньор Юлиян Тупанков

На Държавното първенство заюноши до 20 г. Димитър Василев, Йоан Кайряков, Виктор Иванов, Ивайло Иванов, Димитър Славов

  спечелихашампионската титла.

 Димитър Василев е с индивидуална награда MVP – „най-полезен състезател“.

Номинации за СПОРТИСТ НА 2018 ГОДИНА

Лъчезар Георгиев – 8 клас, бокс

с треньор Георги Бояджиев

Европейско първенство момчета                                                    – V място

         Държавно лично отборно първенство „Купа България“             –  I място

         Държавен личен шампионат   кат.до 76 кг.                                   – I място      

Виктор Станев – 10 клас, борба класически стил

         Балканиада, индивидуално, кадети до 17 г.                             –        II място

          Държавно лично първенство момчета, кат до 55 кг.               –  III място

          Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 55 кг     –        II място

Президентът на СК „Локомотив-93“ Ангел Дерменджиев награди борците

Атанас Парушев – 9 клас, борба класически стил

          Балканиада, индивидуално, кадети до 15 г.                             –        II място

         Държавен личен първенство момчета, кат до 68 кг             –       III място

         Държавен личен отборен шампионат кадети, кат до 46 кг     –        Iмясто

        Айредин Хюсеин  – 9 клас, борба класически стил

        Балканско първенство момчета до 15 г., кат 48 кг.             –        II място

        Държавен личен отборен шампионат момчета, кат до 48 кг       –        I място

        Държавен личен първенство момчета, кат до 48 кг                  –        I място

          Треньор на тримата състезатели – Светлозар Стоянов

 

Стефчо Христов/ляво/, треньор Живко Николов/дясно/ и директорът на ДКС Минко Христов

Стефчо Христов – 9 клас, вдигане тежести

  с треньор Живко Николов

     Европейско  първенство кадети до 17 г, категория  94  кг. двубой   – VI място

       /  изтласкване –  VIII място  ,  изхвърляне – IV място/

     Държавен личен първенство кадети до 17 г. категория  94  кг. двубой – I място

      / изхвърляне – I място, изтласкване – I място/

     Държавно личнo отборно първенство 1 кръг, юноши , кат. 94 кг. двубой – III място

     / изхвърляне – III място, изтласкване – III място /

МТ „Милен Добрев“, с-ма Синклер -Vмясто

Мартин Байчев/ляво/-председател на комисия „Младежки дейности и спорт“, Теодор Христов и треньорът му Красимир Кирилов

 

Теодор Христов – 12 клас, кикбокс

 с треньор Красимир Кирилов

     Световна купа, К1, юноши старша възраст, кат.  до 75 кг.                           – I място

     Световното първенство юноши старша възраст К1 до 71 кг.                       – II място

  Шампион по кикбокс за професионалисти на веригата ‘’Castle Gladiators 4’’, K1 кат. 72 кг     

  Държавно лично първенство юноши старша възраст, K1  кат. до 75 кг      – I място

  Държавно лично първенство юноши старша възр., лоу кик кат. до 75 кг    – I място

 

Силвия Георгиева с треньора Крум Крумов/дясно/. Иван Иванов-зам.председател на ОФК ЖСК Спартак връчи наградите

Силвия Георгиева – завършила,  лека атлетика с треньор Крум Крумов

    Балканско първенство зала , жени, 3000 м             –   IV място

    Балканско първенство зала, жени  4 х 400 м.         –  III място

    Балканско първенство зала, жени  1500 м.             –   I място

    Балкански игри девойки до 20 г.    3000 м.             –   I място

    Покрити три нормативи за Световно първенство на 1500, 3000 и 3000 стрипълчейз и участие    

    Национален шампионат старша възраст до 20 г. –  3000  м          –  I място

                                                                                         1500 м             – II място

                                                                                 4 х 400 м            – III място

     Национален шампионат жени в зала                      –  1500 м         –   I място

                                                                                     800 м              –  II място

                                                                                    4 х 400 м             –   II място

     Национален шампионат девойки до 20 г. – 3000 м с препятствия – I място

                                                                              1500 м                          – I място

                                                                                800 м                             – I място

 Национален шампионат жени щафета          4 х 400 м                          – I място

                                                                      4 х 400 м                     – III място

      

Марлена Явайд – 12 клас, модерен петобой

Участие на Европейско първенстово

Квалификация за  Младежки Олимпийски игри – VII място

Първи кръг на Държавно първенство четирибой до 18 г. индивидуално – II място

Марлена Явайд/в средата/, Борислав Господинов и треньорките Невена Димитрова/ляво/ и Цветана Миланова. Анелия Синабова/дясно/-областен експерт на Министерството на спорта

Държавно първенство четирибой до 21 г. индивидуално                         – I място

Държавно първенство четирибой жени индивидуално                             – I място

Държавно първенство петобой девойки 18 г. индивидуално                    – III място

    

Борислав Господинов –10 клас, модерен петобой

Европейско първенстово до 17 г. смесена щафета      – V място

Държавно първенство зимни финали под 17 г.            – I място

Държавно първенство трибой под 17 г.индивидуално – I място

Държавно първенство трибой под 17 г. отборно          – I място

Държавно първенство четирибой юноши до 18 г.        – II място

Треньори на двамата състезатели – Невена Димитрова и Цветана Миланова 

Георги Цурев, Василики Кадоглу и треньорката Гергана Василева

Василики Кадоглу– 10 клас, плуване,

Участничка на Младежки Олимпийски Игри

Олимпийски маратон жени, окрити води        10 000 м.   –          IV място

Световна купа 25 000 м открити води                          –         VIII място

Единствената българска плувкиня едва 15 годишна успява да преплува 25 км в окрити води от 1972 г.

Световна Купа окрити води 10 000 м. – 36 място

Държавен шампионат на Франция 5 000 м открити води  – I място  

           Шампионат на Испания открити води – I място  

           Европейско първенство по плуване в открити води – 5 км XXI място

           Маратон Галата Варна  – 5 км – I място  

           Държавно отборно първенство жени, 50 м.,

 1 500 м кроул        –  I място

              400 м кроул       –  I място с рекорд

4 х 200 м св.стил     – II място 

4 х 100 м. съчетано – II място 

Държавно лично отборно първенство жени, 50м.

      800 м св.стил    –  II място

   1 500 м кроул    –  I място национален рекорд

  4 х 200 м кроул            – II място 

Държавно отборно първенство девойки старша възраст, 50м

            200 м кроул        – I място      

            400 м кроул        – I място

  800 м кроул         – I място

  200 м съчетано     – II място 

4 х 100 м съчетано – III място 

4 х 200 м кроул     – III място 

 Държавно лично отборно първенство девойки старша възраст, 25 м

200 м кроул – I място      

400 м кроул – I място      

800 м кроул – I място

          200 м делфин  – I място

          100 м кроул – II място 

Георги Цурев –  11 клас, плуване

Балкански игри младежи, 50 м 200 м гръб – II място 

Балкански игри младежи, 50 м 4 х 100 м    – II място 

Балкански игри младежи, 50 м отборно      – I място 

Държавно лично отборно първенство юноши старша възраст , 50 м

50 м гръб   – I място      

100 м гръб – I място      

200 м гръб – I място

50 м св.стил – I място

Държавно лично отборно първенство, юноши старша възраст, 25 м

100 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 56:43

200 м гръб – I място   – подобрен национален рекорд с време 2:00.04

 50 м бруст – III място 

Треньор на двамата състезатели – Гергана Василева

        

Тихомир Тодоров с треньора си Никола Петров.Бончо Бонев/ляво/ -изп.директор на ССК „Ч.море“

Тихомир Тодоров –  11 клас, плуване,  с треньор Никола Петров

   Участник на младежки Олимпийски игри    

   Европейско първенство младежи, 50 м     100 м бътерфлай        –  X място

        Балкански игри младежи, 50 м                      4х100 м св. стил       –  II място

                                                                            4 х 200 м св.стил       –   I място

                                                                            200 м. бътерфлай      –   I място

      50 м. бътерфлай    –  II място

     100 м. бътерфлай   –  II място

           Държавно лично отборно първенство мъже, 50 м.

                                                                           4х100 м св. стил      –  II място

                                                                             4х100 съчетано –  I място                                               

Треньорът Сергей Стоянов получи наградата на своя възпитаник Божидар Златанов, който е на лагер в столицата. Мартин Байчев/ляво/-председател на комисията за младежки дейности и спорт

Божидар Златанов – 8 клас,спортна гимнастика

с треньор Сергей Стоянов

МТ ’International Junior Team Cup’’ юноши до 14 г. 

многобой   – I място        

висилка      – I място  

успоредка  – II място

земя            –  II място

халки          – II място

отборно     – XIII място

Държавно лично отборно първенство юноши младша възраст

многобой        – I място

кон с гривни  –  I място

земя                –  II място

халки              –  I място

прескок          –  I място

висилка          –  I място

успоредка      –  I място

отборно         –   I място

Пьотр Нестеров с треньора си Кристиан Илиев

 Пьотр Нестеров – 9 клас, тенис,

с треньор Кристиян Илиев                                                                          

Международен турнир „Тенис Европа – Мастър” до 16 г. ,

индивидуално   –  I  място

Турнир „Тенис Европа“ до 16 г.

           индивидуално –  I място

           двойки             – II място 

Държавно първенство, юноши до 16 г. – зала

 индивидуално     –  I място 

Държавно първенство, юноши до 18 г. – зала

 индивидуално,     –  II място 

Анна Келман с треньорката си Дарина Кирякова. Минко Христов-директор на ДКС.

Анна София Келман – 9 клас, художествена гимнастика,

с треньор Дарина Кирякова

Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място

Квалификации Младежки Олимпийски  игри -квота за Младежки олимпийски игри – VII място

Световна купа девойки старша възраст

отборно – IV място

Световна купа девойки старша възраст

многобой  – I  място

лента        – I  място

обръч       – II място

бухалки   – III място

Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст 

           многобой   – III място

бухалки      – I  място

обръч          – II място                                                                                                

топка         – III  място

лента                    – III  място

Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,

многобой – I  място                                                    

топка        – I  място                                                                                                                                                  

обръч        – I  място

бухалки    – I място                                                    

Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст

многобой  – II  място

обръч        – I  място

топка        – III място

бухалки    – III място

отборно    – I  място

Международен турнир ‘’Рига Латвия’’ девойки старша възраст

отборно    – II  място

бухалки    – II място

Елизабет Йовчева с президентката на клуба Мария Чиприянова. Иван Иванов е зам.председател на ОФК ЖСК „Спартак“

Елизабет Йовчева 9 клас, художествена гимнастика

ст.реньор Филипа Филипова

Европейско първенство девойки старша възраст отборно – III място

Международен турнир Аскер CUP девойки старша възраст

многобой  – I  място

топка        – II място

отборно    – II място                                   

Международен турнир „Руми и Албена“ девойки старша възраст,

многобой – II  място                                                   

топка        – II  място                                                                                                                                                 

обръч        – II  място

лента         – I място                                                    

Световна купа девойки старша възраст – топка  – II място

Държавно първенство „Елит“ девойки старша възраст 

           многобой – II място, лента  – I  място, топка – I  място,  обръч –  III  място                                                                      

бухалки      – III  място