1b vangelov1

Георги Вангелов и Мирослав Киров бяха обявени съответно за най-техничен и най-резултатен състезател на държавния шампионат по свободна борба в Сливен.

Вангелов ликува с титлата в категория до 57 кг, като на финала победи с технически туш 10:0 Митко Асенов. 

При 74-килограмовите Киров успя да измъкне в последните секунди победата от натурализирания у нас чеченец Али Умарпашаев – 8:7.

В един от интригуващите финали на първенството Николай Щерев загуби от дагестанеца Ахмед Батаев, който последен взе точката и ликува с титлата в категория до 97 кг – 3:3. 

Световният и европейски вицешампион Владимир Дубов пък бе убедителен и в по-горната за него категория до 65 кг, като в решителната схватка прегази азера Темур Мамедов с 11:0. 

Следват медалистите

кат. 57 кг 
1 Георги Вангелов „Юнак-Локомотив“ Русе
2 Митко Асенов „Черноморец-св.борба“ Бургас
3 Кристиян Пеев „НСА-Академик“ София
3 Цветан Мустафов „Черноморец-св.борба“ Бургас

2 KIROV1

кат. 61 кг 
1 Стефан Иванов „Юнак-Локомотив“ Русе
2 Олександър Златов „Черноморец-св.борба“ Бургас
3 Стилян Илиев „Димитровград“ Димитровград
3 Красимир Кръстанов „Илия Павлов“ В.Търново

кат. 65 кг 
1 Владимир Дубов „Славия-2009“ София
2 Темур Мамедов „Олимпиец“ Търговище
3 Иван Бадавров „Димитровград“ Димитровград
3 Алиш Алиш „Армеец-ЦСКА“ София

кат. 70 кг 
1 Михаил Георгиев АСК „Сливен“ Сливен
2 Октай Салим „НСА-Академик“ София
3 Веселин Петров „Димитровград“ Димитровград
3 Мишел Михайлов „Юнак-Локомотив“ Русе

кат. 74 кг 
1 Мирослав Киров „Юнак-Локомотив“ Русе
2 Али-Паша Умарпашаев „Юнак-Локомотив“ Русе
3 Мохамед-Йосеф Бакър „Станка Златева“ Сливен
3 Пресиян Михов „НСА-Академик“ София

кат. 79 кг 
1 Джемал Али „Армеец-ЦСКА“ София
2 Мирослав Христов „НСА-Академик“ София
3 Мирослав Иванов „Димитровград“ Димитровград
3 Октай Хасан „НСА-Академик“ София

кат. 86 кг 
1 Светослав Димитров „Левски“ София
2 Антон Иванов „НСА-Академик“ София
3 Марчело Кючуков АСК „Сливен“ Сливен
3 Анатолий Червоненко „Илия Павлов“ В.Търново

кат. 92 кг 
1 Мирослав Гешев „Руен“ Руен
2 Георги Димитров „НСА-Академик“ София
3 Велин Иванов „Бургас“ Бургас
3 Магомедрасул Газимагомедов „Митекс“ Благоевград

кат. 97 кг 
1 Ахмед Батаев „Юнак-Локомотив“ Русе
2 Николай Щерев „Левски“ София 
3 Димитър Караиванов „НСА-Академик“ София
3 Бехчет Хамид „Осман Дуралиев“ Исперих

кат. 125 кг 
1 Георги Ванчев „Ангел войвода-Хасково“ Хасково
2 Янко Ханджийски „Би Риал“ Сандански
3 Драгомир Димов „Димитровград“ Димитровград
3 Стоян Йорданов „Бургас“ Бургас