В град Панагюрище , зала „Арена Асарел“ се проведе държавно индивидуално първенство по тенис на маса за мъже и жени, В състезанието взеха участие 100 мъже и 40 жени. Отбора на СКТМ „Корабостроител 92“ Варна бе представвен от 10 състезатели (6 мъже и 4 жени ) и спечелени общо 8 медала, така тимът завърши на първо място по спечелени медали в България. Три шампионски титли за Полина Трифонова, която надигра на финала в индивидуалното,представителката на „Дунав“ Русе -Мария Йовнова с 4:3 гейма. На двойки заедно с Мария Йовкова спечелиха с 3:0 над К.Враменцалиева (Стояйстрой Пловдив ) / Е.Саид (НСА София). В смесените двойки със С.Голованов( „Марек-Дигеста „София) постигнаха много трудна побена с 3:2 гейма над Д.Коджабашев/М.Йовкова -Дунав Русе ,като спасиха 5 мачбола и губеха 2:1 и 10:5 в четвъртия гейм. Треньорърт на отбора се Стоян Поппетров спечели 2 медала ,като определено бе приятната изненада на турнира , след победа над Кирил Попов с 4:2 гейма и заслужено спечели бронзовото отличие. На смесени двойки заедно с Д.Михайлова („Бобата“Враца) се наредиха на 3-то място , след загуба от шампионите Голованов/Трифонова. Малко не им достигна и за медал на двойки след загуба на четвъртфиналите от финалистите – К.Попов и П.Кръстев от (Марек-Дигеста София ) Още 3 медала за клуба спечелиха и Калина Христова, която спечели 2 бронзови медала на двойки и смесени двойки с партньори- К.Попов(Марек-Дигеста София и Д.Михайлова („Бобата“Враца). В индивидуалното една нелепа контузия на рамото ,повали нейния поход към медалите и загуби на четвъртфинал от Европейската шампионка на двойки – М.Йовкова с 4:3 гейма. Един медал и за Иво Йорданов на двойки мъже с Д.Младенов ,които надиграха С.Голованов/К.Парапанов (Марек-Дигеста София) с 3:1 гейма. На крачка от медалите бяха и К.Кисев и Д.Николова в двойковата надпревара,заедно с техните партньори Я.Белаков (Чоо-Пловдив)и М.Димова(Дунав Русе), които досигнаха до четвъртфиналите. Отлично се представиха и дебютантите на турнира за мъже- Димитър Стефанов(14г) и Иван Радкев, които постигнаха победи в груповата фаза и се класиаха за основна схема,както и Звезделина Кънчева при жените.Златин Тенев, също се класира в основна схема и постигна впечатляваща победа над многократния шампион на България на сингъл- Т.Кесов с 3;2 гейма. След Държавното първенство, състезателката на клуба Калина Христова отпътува за педстоящото участие на Европейско първенство за девойки до 21 г, което ще се проведе в Гондомар(Португалия) от 7 до 10 Март . К.Христова вече си осигори място и в нац. отбор до 18г, където спечели 15 победи на провелото се състезаение „ТОП 16“ в гр.Пловдив на 22-24.02.18г.