Завърши Pretty day 4 streetball – турнир организиран от двама бивши варненски баскетболисти – Христо Милетов Dominic и Светлин Пенев Drexler, собственик на American Dream WAT – един от основните спонсори на турнира.

В рамките на два дни варненските баскетболни площадки – Варненска търговска гимназия „Георги Ст. Раковски“ и зала „Христо Борисов“ бяха домакини на първия за годината стрийтбол турнир. Турнир с най-големия награден фонд правен до сега. Баскетболисти от ранга на Деян и Калоян Иванови, Станислав Цонков, Мишо Капитанов, Владимир Маринов Елвиса и други, играха заедно с млади „моряци“ и варненски стрийтбо състезатели.

Състезателите от три възрасти – до 15, до 18 и мъже, бяха в двора на Варненска търговска гимназия цяла събота, където под old school rap мериха сили за продължаване във финалния етап. Цял ден треньорът на БК Черно море Тича – Галин Стоянов Патрик коментираше баскетболните отигравания на състезателите, а в почивките всички имаха възможност да изпият един айрян и да хапнат от бургерите на спонсорите.

За неделния ден се класираха общо 12 отбора, продължили борбата в зала „Христо Борисов“, поради лошото време. Организаторите изказват за пореден път своята благодарност към клуб Черно море за гостоприемството им.

При 15 годишните след оспорвани полуфинали и финали, отборът на „Шамандурите“, в състав Виктор Тумбев,

Асен Мутафчиев и Антон Йорданов заеха 4 място, като на малкия финал бяха победени от Perky food – Никола Петров, Драгомир Митев, Райан Райков. На финала отборът на Моряците (Илия Митев , Мартин Зафиров,Владимир Марков) загубиха оспорван мач от коравия тим на Мотичките, в шампионски състав – Христиан Иванов,

Мерт Адем и Мустафа Халил. MVP за U15 стана Мерт Адем, който получи потник на Калоян Иванов от националния отбор на България.

При U18, борбата за трето място бе между отборите на Бриз и West coast. Отборът, продвожадан от Стоян Стоянов, собственик на String change и спонсор на турнира – Бриз загуби от по-мощния съперник West coast. На финала, след оспорван мач отборът на „Mr.PORTe и приятели“ спечелиха срещу East coast. MVP в тази възраст спечели Ерик Рашков, който получи потник на Деян Иванов от националния отбор на България.

При мъже имаше драматични полуфинали, в които отборите на Папагалите и Аляска се наложиха съответно над Хадоукен и KYC. В малкия финал, Хадоукен(Никола’ Христов, Теодор Трендафилов, Денислав Иванов и Тошко Даскалов) надделяха в последната секунда над KYC (Цветан Савов, Явор Цанев и Калоян Иванов) след отбелязан фал и кош от Тошко Даскалов. Финалът противопостави Папагалите, водени от Станислав Цонков, Мишо Капитанов, Атанас Даракчиев и Милен Костов срещу Аляска на Мартин Стефанов, Валери и Момчил Житарски и Жилбер Баев. След много смени на резултата и мач точка за точка, Папагалите се оказаха по-съсредоточени и успяха за вземат първото място и наградата от 1500 лв.

За доброто настроение на публиката се погрижиха и страхотните малки и големи hip hop машини от танцов център Creators.

Освен първото място при мъже, Станислав Цонков успя да спечели конкурса по забивки, след като победи на финала с 24-23 точки Теодор Трендафилов.

Организаторите изказват благодарности към всички спонсори – Pretty day, Indian BAR & BBQ, American Dream WAT, baller.bg, Радио Варна, Delfino cafe, Волан, String exchange,TCV internet, Sportforme.com.

Турнирът нямаше да се проведе без любезното съдействие на една от най-елитните гимназии – Варненска търговска гимназия „Георги Ст. Раковски“, които заедно с Община Варна спомогнаха за всичко по организацията и безпроблемното осъществяване на мероприятието.