Турнирът е от ITF и е с НФ 15 000 долара. Провежда се на кортовете на „Суперспорт“. Надпреварата продължава до 15 септември.

Мартин Димитров продължава напред в квалификациите. Васко Младенов, поставен под номер 1 ще започне от втория кръг. Директно в основната схема ще стартират Симон-Антони Иванов, Диан Недев и Валентин Иванов.

Резултати от квалификациите:

Round 1

  • Vasko MLADENOV (BUL) [1]     BYE   
  • Ivan MIKHAYLYUK (RUS) [10]     6-1 6-0     Daniil IVANOV (BUL)
  • Derrick CHEN (GBR) [2]     BYE   
  • Igor BANICEVIC (MNE) [13]     6-2 6-2     Dimitur SIMEONOV (BUL)
  • Benjamin NIV (BUL) [3]     3-6 7-6(2) [15-13]     Radoslav SHANDAROV (BUL)
  • Nir VODAVOZ (ISR) [14]     6-2 6-3     Venci IVANOV (BUL)
  • Cosmin ONTICA (ROU) [4]     6-1 6-3     Vincent CHEN (GBR)
  • Hristo VALEOV (BUL) [15]     6-2 6-0     Amit COHEN (ISR)
  • Karlo KRANIC (CRO) [5]     6-0 6-0     Rumen ANDREEV (BUL)
  • Philipp DITTMER (GER) [11]     6-0 6-2     Kancho NEDYALKOV (BUL)
  • Shahar GABAY (ISR)     6-3 6-2     Aleksa CIRIC (SRB) [6]
  • Martin DIMITROV (BUL) [9]     6-4 7-5     Tihomir GROZDANOV (BUL)
  • Bartosz WOJNAR (POL) [7]     6-0 6-3     Aleksandar TEMOV (BUL)
  • Daniil TSEBRENKO (UKR) [12]     6-2 6-3     Martin ILIEV (BUL)
  • Anton DESYATNIK (RUS) [8]     6-3 6-4     Ivan MANASOV (MKD)
  • Luboslav IVANCHEV (BUL) [16]     6-4 6-4     Danylo VEREMEYCHUK (UKR)

Round 2

  • Vasko MLADENOV (BUL) [1]     6-3 6-3     Ivan MIKHAYLYUK (RUS) [10]
  • Igor BANICEVIC (MNE) [13]     6-3 0-6 [10-7]     Derrick CHEN (GBR) [2]
  • Nir VODAVOZ (ISR) [14]     6-3 6-3     Benjamin NIV (BUL) [3]
  • Cosmin ONTICA (ROU) [4]     6-4 6-2     Hristo VALEOV (BUL) [15]
  • Karlo KRANIC (CRO) [5]     6-1 6-2     Philipp DITTMER (GER) [11]
  • Martin DIMITROV (BUL) [9]     6-1 6-2     Shahar GABAY (ISR)
  • Bartosz WOJNAR (POL) [7]     6-4 1-6 [10-7]     Daniil TSEBRENKO (UKR) [12]
  • Anton DESYATNIK (RUS) [8]     6-4 6-1     Luboslav IVANCHEV (BUL) [16]

1st Round -основна схема

  • Denis KLOK (RUS) [1]     4-6 6-3 6-1     Marco SAFFRATTI (ARG)
  • Shendrit DEARI (MKD)     6-2 6-2     Mark PENEFF (USA)
  • Juan Pablo PAZ (ARG) [5]     6-2 7-6(2)     Dian NEDEV (BUL)
  • Michael GLOECKLER (AUT)     6-3 7-6(6)     Stefan MICOV (MKD)
  • Nikita MASHTAKOV (UKR) [3]     6-3 6-4     Roman BOYCHUK (UKR)
  • Quentin FOLLIOT (FRA) [6]     6-2 6-3     Piotr MATUSZEWSKI (POL)

Първи кръг -двойки:

1st Round

  • Juan Ignacio GALARZA (ARG) / Dante GENNARO (ARG) [1]     6-1 6-3     Dimitur SIMEONOV (BUL) / Aleksandar TEMOV (BUL)
  • Radoslav SHANDAROV (BUL) / Hristo VALEOV (BUL)     7-6(6) 7-6(5)     Besir DURGUTI (MKD) / Stefan MICOV (MKD)
  • Roman BOYCHUK (UKR) / Bartosz WOJNAR (POL)     6-3 6-4     Francesco BESSIRE (ITA) / Boris BUTULIJA (SRB) [4]
  • Martin DIMITROV (BUL) / Dian NEDEV (BUL)     7-6(4) 7-6(3)     Tihomir GROZDANOV (BUL) / Simon Anthony IVANOV (BUL)
  • Quentin FOLLIOT (FRA) / Piotr MATUSZEWSKI (POL)     6-4 6-4     Raheel MANJI (CAN) / Keivon TABRIZI (SUI)
  • Vasko MLADENOV (BUL) / Benjamin NIV (BUL)     2-6 6-2 [10-3]     Tim HEGER (GER) / Juan Pablo PAZ (ARG) [3]