Черно море победи словенския Хит Горица с 2-0 в последната си контрола на турска земя, съобщава официалният сайт на варненци. И двете попадения са  дело на Данийл Ратников. Двубоят се проведе на стадиона в Сиде, който се намира на 40 км от базата на варненци. Контролата е започнала в 15,10. Наставникът на „моряците” Стефан Генов даде почивка на Станислав Стоянов и Александър  Александров.

Ето какво съобщава официалният сайт на Черно море за развоя на мача:

15 мин. Предпазлива тактика на двата отбора без опасности пред двете врати.

/1-0/ 30 мин. Поредно попадение на естонеца Ратников, които получи отличен извеждащ пас от дълбочина и не остави шансове за вратаря.

Черно море са по-активният отбор през първото полувреме и заслужено водят в резултата.

ІІ полувреме:

На мястото на Пиргов влиза Денчев, Адемар влиза на място Р. Колев, Т. Колев влиза в игра на мястото на  Тиаго и Д. Петков сменя Божилов

/2-0 /55 мин. Дани Георгиев сваля технично топката към Ратников които затвърди добрата си игра с второ попадение за моряците.

70 мин. Черно море продължава да владее повече топката и създаде още няколко добри възможности за гол

80 мин.  Лазаров сменя Георгиев, Николов сменя Камазола, Андреев сменя Ратников и Капитанов  влиза на мястото на Илиев