Очаквам доста награди за Волейболен клуб „Арда” в петък, обяви президентът на клуба Милко Багдасаров. Тогава ще станат ясни победителите в своеобразната класация на Община Кърджали за „Спортист на десетилетието”.  Николай Колев е с най-големи шансове да спечели приза, като конкуренция ще му прави състезателят по кану-каяк Мариян Димитров.  „Още е рано да се каже кой ще спечели.  За „Спортист на десетилетието” се прави комплексно класиране, като интернет-гласуването е една трета от генералното набиране на окончателните точки. Конкуренция наистина не липсва и всеки един заслужава да бъде почетен за труда и успехите си. Все пак се надявам Колев да спечели. Не крия, че очаквам във витрината на „Арда” да влязат още няколко приза от другите индивидуални класации”, допълни Багдасаров, който е и член на Управителния съвет на БФВ. В гласуването по интернет, Колев е на 2-о място с 1688 гласа, а лидер е Мариян Димитров с 1915.

Общо 32 приза придружени с парични и предметни награди са приготвили организаторите за едно от най-големите спортни награждавания в областта през последните 20 години. Отбор на десетилетието, треньор на десетилетиото, най-полезен състезател в колективните спортове са само част от класациите.