Волейболистът на Марек Юнион-Ивкони Тодор Вълчев стана играч №1 на 18-ия кръг в Супер лигата в анкетата на треньорите и журналистите. Диагоналът на дупничани завоюва 44 точки в номинациите, следван от Благовест Катранджиев от Пирин Балканстрой с 18 и разпределителя на Левски Волей Боби Георгиев с 13 точки.

От този сезон наградата е учредена от НВЛ и Спортингбет. Награждаването и пресконференцията на победителя ще бъде в сряда от 11.00 часа в залата на Министерство на спорта. Тогава ще се тегли и жребия за осминафинала в турнира за Купата на България.

В номинациите участват всички старши треньори на отборите от Супер лига, като само ЦСКА бе представен от пресаташето си Сава Цеков, заради ангажиментите на Александър Попов в реванша със ЗАКСА. За всеки кръг, номинации ще правят и по 3-ма различни журналисти.

Класиране за „Играч №1 на кръга” – 18 кръг:
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони) – 44 точки
2. Благовест Катранджиев – 18
3. Боби Георгиев-13

Кой как гласува?

Иван Халачев – (Арда)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони) – 4 точки
2. Гьорги Гьоргиев (Марек Юнион-Ивкони) – 2 точки
3. Венелин Кадънков (Лукойл Нефтохимик) – 1 точки

Митко Божилов – (КВК Габрово)
1. Боби Георгиев (Левски Волей)
2. Георги Петров (Левски Волей)
3. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)

Стефан Демерджиев (Славия)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Благовес Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Георги Петров (Левски Волей)

Петър Иванов (УНСС)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Венелин Кадънков (Лукойл Нефтохимик)

Петър Дочев (Калиакра)
1. Костадин Стойков (Пирин Балканстрой)
2. Константин Митев (Пирин Балканстрой)
3. Георги Петров (Левски Волей)

Найден Найденов (Марек Юнион-Ивкони)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Гьорги Гьоргиев (Марек Юнион-Ивкони)

Сава Цеков (пресаташе ЦСКА)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Боби Георгиев (Левски Волей)
3. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)

Мирослав Живков (Пирин Балканстрой)
1. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
2. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
3. Константин Митев (Пирин Балканстрой)

Евгени Попов (Черно море-БАСК)
1. Явор Генов (Черно море БАСК)
2. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Боби Георгиев (Левски Волей)

Николай Желязков (Левски Волей)
1. Владислав Иванов (Левски Волей)
2. Боби Георгиев (Левски Волей)
3. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)

Пламен Христов (Лукойл Нефтохимик)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Светослав Гоцев (Пирин Балканстрох)
3. Венелин Кадънков (Лукойл Нефтохимик)

Северин Димитров (Монтана)
1. Тодор Вълчев – (Марек Юнион-Ивкони)
2. Гьорги Гьоргиев (Марек Юнион-Ивкони)
3. Венелин Кадънков (Лукойл Нефтохимик)

Сашо Йовков (БНТ)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Боби Георгиев (Левски Волей)

Ивайло Банчев (sportal.bg)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Боби Георгиев (Левски Волей)
3. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)

Ани Колева (bgvolleyball.com)
1. Тодор Вълчев (Марек Юнион-Ивкони)
2. Благовест Катранджиев (Пирин Балканстрой)
3. Боби Георгиев (Левски Волей)