„Спартак 1918“ победи с 2:0 „Несебър“ в контролна среща, играна в Обзор. Лидерът в Североизточна В група създаде повечето положения и логично спечели мача срещу съперник от професионалната Източна Б група.

След равностойна игра и динамичен футбол двата тима се оттеглиха без попадение на почивката. Спартаковци могат да съжаляват за пропуснатата дузпа от Марин Петров. За нарушението бе съборен Денислав Андреев. Малко преди това самият Андреев стреля опасно със задна ножица, а ударът му бе париран от вратаря.

През второто полувреме „Спартак“ категорично надигра съперника си. Варненският тим поведе в резултата с първата атака през втората част на мача. Защитник на „Несебър“ игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана резервата Симеон Ганчев, който не сбърка от бялата точка.

Настоятелната игра на варненци даде резултат и в 70-а мин. Бързият десен защитник Генади Луго проби на скорост и центрира в наказателното поле, там Ганчев плонжира и с глава прати топката в гредата. Пламен Иванов обаче не сбърка при добавката за 2:0.

Представителят на Източна Б група „Несебър“ 3 пъти стигна до изпълнение на пряк свободен удар пред вратата на „Спартак“, но стражът Миро Марков се намесваше убедително.

В 85-а мин Симеон Ганчев можеше да се разпише, но параболичният му удар срещна гредата.

В 86-а мин. „Несебър“ създаде най-чистото положение, но Марков се прояви на ниво и парира опасния удар.

Над 100 привърженици наблюдаваха контролата на стадиона в Обзор, въпреки студеното време. По-голямата част подкрепят варненския „Спартак 1918“ .

Лидерът в класирането на североизточна В група и представителят на Източна Б група почиват в този кръг.

В 20-ия кръг на Североизточна В група „Спартак“ трябваше да гостува на ФК „Тополите“, но тимът, ръководен от феновете, преустанови участие в групата след края на есенния полусезон. Варненци остават лидери в групата като след служеното 3:0 днес събира 46 точки.

В следващия кръг на 27-и март „Спартак“ гостува на „Белица“.

„Спартак“: Марков, Луго, Ст.Иванов, Дончев (46-Чипев), Андонов, Георгиев (87-Г.Иванов), Димитров (46-Илчев), Желязков (46-Димов), Петров (46-Костадинов), Илиев (46-Пл.Иванов), Андреев (46-Ганчев)