Изключително оспорвата среща изиграха хандбалните отбори на Спартак/Вн/ и Добруджа.

Краен резултат от мача 26-22.

Сблъсъкът бе директен за второто място пред плейофите. Домакините имаха видимо предимство през първата част, но в края на полувремето играта се изравни и двата тима се оттеглиха при резултат 13-13 на почивката.

През втората част се играеше гол за гол. Мачът стана доста тежък, като реферите не се поколебаха да покажат и 7-метровата зона за изпълнение на дузпи. По-агресивно действаха хандбалистите на Спартак/Вн/. Имаха инициативана, повече хъс, но постигаха ефект в атаките доста трудно. Добруджанци повече разчитаха на контраатаки и на няколко пъти успяваха да отбележат по този начин. Й.Михайлов и Чернев обаче включиха на н”бързи” обороти и варненци успяха да поведат с два гола разлика за 21-19. Този резултат обаче се запази за много кратко време.Арифов в тези минути имаше добри изяви на вратата на Спартак. Успя да спаси няколко чисти голови положения. При 22-220 за две минути бе отстранен Йордан Михайлов от тима на Спартак. Това се случи 8 минути преди края на мача.Освен,че бяха с човек по-малко, варненци бяха наказани и с дузпа за груба игра на Чакъров. Чивийски се разписа за гостите и намали преднината на варненци, 22-21.Категорично последните минути бяха минутите на Чернев за отбора на Спартак. Активен, както в защита, така и в нападение. Домакините успяха да дръпнат в резултата с 3 гола- 24-21, 4 минути преди края. Тази преднина даде малко спокойствие на варненци, които в крайна сметка завършиха мача с победа.

Спартак/Вн/ и в днешния мач показа, че е отборът, който сериозно гледа към титлата тази година и с пълно основание.