Отборът на Черно море записа нова победа във VIVACOM  НБЛ, след като се наложи над Спартак (Плевен) със 76-64 в мач от XXIII кръг на първенството. Най-полезен за „моряците” беше Александър Янев, който завърши с „дабъл-дабъл” – 16 точки и 17 борби, Тихомир Желев и Николай Колев приключиха съответно с по 16 и 15 точки, а Симеон Илиев се отчете с 14. Хрисимир Димитров изигра пореден силен мач за плевенчани – 18 точки и 11 борби, а Никола Трайков и Илия Станков завършиха с по 17 и 13.

Срещата започна равностойно,но до края на първата четвърт гостите от Плевен успяха да дръпнат със седем точки. До края на полувремето обаче варненци се съвзеха и поведоха със 7 точки на почивката.

Третата четвърт започна равностойно, като плевенчани се опитаха да наваксат и стопиха изоставането си на 4 точки. Последната решителна четвърт започна по-добре Спартак и само за 3 минути гостите успяха да поведат – 54:53. До края на мача варненци отново се активизираха и успяха да спечелят.