В 1-и мач от 24-ия кръг на Елитната ни юношеска група до 19 г , Черно море победи с 2:1  коравия тим на Ботев 2002 Пловдив. Така след неубедителното си представяне до момента най-после моряците прекъснаха черната серия и записаха 1-и успех през пролетния дял на шампионата. В 33-ата мин Румен Николов откри резултата след хубав удар с глава , но 4 мин по късно гостите изравниха от дузпа. Малко преди почивката отново Николов бе близо до 2-о попадение , но уцели гредата. През 2-ата част също имаше доста интересни ситуации, за да се стигне до 74 мин , когато Николов изведе отлично Янчо Андреев и той с елегантен прехвърлящ удар сложи точка на спора. До края Андреев имаше още 2 възможности за гол , докато канарчетата разчитаха предимно на контраатаки , но отбраната на варненци се справи. Неприятна контузия в коляното получи Светлин Фърков и бе заменен принудително. Преди останалите срещи от този кръг Черно море е на 6-о място.

Черно море: Радостин Русев, Николай Димитров, Светлин Фърков/72-Петър Михайлов/, Исмет Мурадов, Иван Георгиев ,Вилиян Николов, Румен Николов, Кристиян Димитров, Илиян Капитанов/82-Симеон Михайлов/,Любомир Михалев, Янчо Андреев. /Станимир Атанасов, Красимир Николов, Васил Тачев, Янимир Янков,Свилен Петков/.