„Спартак 1918“ продължи серията от победи в Североизточна В група. Лидерът в класирането получи неочакван отпор от „Черноморец“ (Бяла), но все пак спечели с 3:2. Варненци на 2 пъти повеждаха в резултата, но домакините се добираха до изравняване. Денислав Андреев откри в 6-а мин. Марин Петров центрира отдясно и нападателят с глава засече топката в мрежата. Гостите бяха по настоятелни през първата част, но сравнително рядко излизаха на голови позиции. В 18-а мин. Костадинов стреля опасно край гредата. В 31-а мин. Георгиев събори съперник в наказателното поле и съдията Ибрям Даил посочи бялата точка. 43-годишният Николай Станчев реализира срещу клуба, в който е директор на детско-юношеската школа. Малко след това Димитров стреля опасно край гредата. Михаил Михалев даде нов аванс на „Спартак“ в 39-а мин. Защитникът прехвърли вратаря на домакините с параболичен удар от около 25 метра по диагонала.
В 48-а мин. домакините можеха да изравнят. Николай Станчев изпълни пряк свободен удар, настъпи разбъркване в наказателното поле, от което Любенов стреля опасно, но Генко Славов спаси. В 53-а мин отново Станчев пробва рефлекса на Славов, който едва извади топката. В 65-а мин. домакините изравниха. Великов се разписа след корнер. 3 минути след това обаче Симеон Ганчев изненада стража на домакините. С далечен удар той донесе победата на варненци.
Над 120 зрители наблюдаваха двубоя в Бяла. Поне 70 от тях бяха феновете на варненци, сред които част от легендите на тима. „Спартак 1918“ запази аванса си от поне 11 точки на върха в класирането. В следващия кръг варненци почиват, а след това гостуват на „Ботев“ (Нови Пазар).

„Спартак 1918“: Славов, Луго, Дончев, Ст.Иванов, Михалев, Илчев, Димитров, Георгиев (69-Желязков), Костадинов (63- Пл.Иванов), Петров (46-Ганчев), Андреев
„Черноморец“:  Маринов, Вълев, Троев, Марчев, Ковачев, Любенов, Н.Станчев, Н.Станчев, Великов, Чобанов, Велинов