„Господ е българин”, изкрещя след последния съдийски сигнал либерото на българския национален отбор (кадети) Иво Драмов и така изрази радостта си от драматичната победа над отбора на Германия с 3:2 (25:27, 25:23, 25:27, 26:24, 15:9). Този резултат на практика ни дава големи надежди за прескачане на груповата фаза. Възпитаниците на Виктор Карагьозов напрактика бяха загубили мача при 18:23 в четвъртия гейм, но дали виковете на Димо Тонев или персоналните инструкции на  Карагьозов ги извадиха от апатията и те успяха да обърнат до 26:24. Това ги зареди за петия гейм, който спечелиха категорично на 9 точки. Най-голям принос за днешната победа на българите имат Спас Байрев 25 точки и Станислав Величков 20 точки.
Статистика от мача може да видите ТУК.

След радостта от победата щаба ни отново бе изнервен от страна на домакините, като бе установено, че по време на срещата някой нерегламентирано е влизал в българската съблекалня и е оставил на земята флайери с призиви на турси език. За щастие до този момент не са установени липси от екипировката ERREA или лични вещи на момчетата.