Три златни и два сребърни медала спечели България на световната купа по художествена гимнастика в гръцкия град Каламата. Силвия Митева и националния ансамбъл жени пяха химна под знамето на България.

Националният ансамбъл под ръководството на Илиана Раева в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христиана Тодорова и Катрин Велкова, стана шампион в многобоя, спечели злато на финала с 2 обръча и 3 ленти и сребро в съчетанието с 5 топки. От много години българският ансамбъл не е имал златен медал в многобоя и това беше дългоочакван резултат.

Най-добрата ни гимнастичка Силвия Митева с треньор Силвия Митева-Дивчева във финалите стана първа на бухалки, като остави след себе си две световни шампионки от Русия. Във финала на лента съдийките и отредиха сребърен медал, въпреки че тя бе безупречна, а победителката от Русия изпълни съчетанието си със завързана лента, което е груба грешка. В многобоя Митева е 5-та, на обръч е 5-та, на топка е 8-ма.

Другата ни състезателка Биляна Проданова се класира 27 в многобоя.