На снимката: Петра Майдич

Словенката Петра Майдич без много шум и излишна помпозност обяви края на своята кариера. Тя е една от най-добрите словенки в ски бягането. Ще остане в историята с това, че на Зимната Олимпиада 2010 пробяга спринтовата дисциплина с няколко счупени ребра и завоюва бронзов медал. След финала словенката изгуби съзнание и бе откарана в болница. Мнозина от специалистите в този спорт твърдят, че 31-годишната Майдич има още какво да даде на спорта, но решението й е категорично. През този сезон тя спечели четири титли от надпреварата за Световната купа и стана първа в спринтовата дисциплина. Има две световни титли, а в Сапоро спечели сребро в индивидуалното бягане. В Ослон на същата дисциплина стана трета. Единственото олимпийско отличие е от Ванкувър.