На 1 май ще бъде даден старта на европейския шампионат по супермото за 2011 г. в класовете SM85cc, SM250cc и SM450cc, както и на източноевропейския шампионат в класовете 125 Junior,  600SSP  и 1000SST. Домакин  ще бъде писта „Долна Митрополоя“, която през последните 5 години е неизменен номер едно в света. Състезанията ще са валидни и за турския национален шампионат по супермото и мотоциклетизъм на писта. В европейския шампионат по супермото нашите надежди в клас SM85cc са свързани с Майкъл Иванов (КТМ), който само преди няколко дни зае второ място в шампионата на Европа по мотокрос в същия клас. Добро представяне очакваме и от Георги Гочев в клас SM250сс. Гочев е състезател на варненския клуб “Крейзи фокс”, който прави фантастично представяне от началото на сезона. България традиционно има силни успехи в най-големия клас SM450cc, но на това състезание и тримата фаворити са контузени. Многократният носител на европейската купа и световен вицешампионат в купата на нациите , Александър Георгиев, е с травма на гръбнака и му предстои дълго възстановяване след операцията. Ангел Караньотов – европейски шампион, носител на европейската купа и световен вицешампион от купата на нациите – също е с контузия, а другият ни много успешен състезател – Росен Тончев, е със скъсани връзки.  Въпреки всичко България има реални шансове са спечели призовите места и в трите класа на европейския шампионат, както и златното отличие в класирането по нации. В източноевропейския шампиона надпреварата в клас 600SSP ще е оспорвана, в калс SP Junior ще разчитаме на Жулиета Ленкова, а в най-бързия клас 1000SST – на Мартин Чой, които миналата седмица спечели първо място в регионалния шампионат Алпе Адрия.

Официалното откриване е на 1 май от 10:25 часа, а първият старт от 11:00 часа.