„Спартак 1918“ спечели 18-а поредна победа в Североизточна В група и общо 22-а в шампионата. Варненци бяха убедителни пред около 400 зрители на своя стадион като разгромиха с 3:0 ОФК „Девня“. Домакините имаха тотално предимство, въпреки, че проспаха първата част. Мачът премина в сравнително бавно темпо, тъй като гостите почти не излизаха от полето си и само рушаха играта.  В 25-а мин. Георги Димитров уцели греда с удар от над 35 метра , а при добавката Ганчев прати топката край вратата. Малко след това Григор Георгиев излезе на голова позиция, но от близо стреля във вратаря.
На почивката старши-треньорът на домакините Димитър Трендафилов направи 2 смени – на терена влязоха опитният Марин Петров и младият талант Пламен Иванов. Играта стана малко по-бърза и спартаковци създадоха по-стойностни положения. В началото на втората част Живко Бояджиев нанесе единствения в мача за гостите удар към вратата. В 58-а мин. след продължителна атака и разбъркване Пламен Иванов нанесе удар, който бе отбит от вратаря, но при добавката младият нападател не сбърка за 1:0.
„Спартак“ продължи да натиска съперника и в 77-а мин. стигна до втори гол. Георги Димитров направи двойно подаване с Костадинов, излезе сам срещу вратаря и реализира. Тимът от Девня съвсем свали гарда и получи още едно попадение. В 82-а мин. Пл. Иванов се разписа след корнер, изпълнен от Марин Петров. До края на мача варненци пропуснаха да направят резултата още по-внушителен.
„Спартак“ запази аванса си от поне 11 точки на върха. В следващия кръг лидерът може да реши шампионата напълно, тъй като гостува на втория „Септември“ (Тервел). Преди това, в сряда „Спартак“ играе полуфинал в турнира за аматьорската лига срещу „Ботев“ (Козлодуй) на неутрален терен в Бяла.

„Спартак 1918“: Марков, Андонов, Ст.Иванов, Венков, Чипев, Илчев (78-Желязков), Димитров, Георгиев (46-Петров),  Костадинов, Андреев (46-Иванов), Ганчев
ОФК „Девня“: К.Иванов, Керацин, Глушков, Керанов, Алексиев, Пенев, Бояджиев, Мехмед, Филев, Манолов, Петров