32-ма тенисисти ще участват в надпреварата в основната схема на фючърса

След края на тридневните квалификации на Zagorka Tennis Cup Варна, са ясни имената на осемте тенисисти, които си спечелиха правото да играят в основната схема на фючърса. Двамата състезатели от България Александър Нейков и Марсел Радев бяха отстранени съответно от Джибрил Диара (6:1, 6:1) и Джошуа Кроу (4:6, 6:4, 6:2). Силно представяне в последната фаза на квалификациите показа Румъния. Андрей Савулеску се наложи над Димитър Ристовски от Македония (6:0, 6:0), Илие Джиурджио постигна победа над своя гръцки съперник Атанасиос Вербис (6:3, 6:3), а Драгос Игнат надви руснака Филип Скворстов (6:3, 7:5).

Утре започва основната схема сингълс в турнира с мачовет от 9:30ч на кортовете на ТК „Черно море – Елит“. Форматът на състезанието предвижда 32-ма играчи в основна схема сингълс, от които 20 състезатели с най-предно класиране в ранглистата на ATP, 8 финалисти от квалификациите и 4 състезатели с „уайлд кард”. Успоредно с мачовете от основната схема сингълс ще се проведе и надпреварата на двойки с основна схема от 16 двойки-състезатели.

Имената на тенисистите, които спечелиха място в основната схема, са:

Класиране по точки в ранглистата на ATP:

 

  1. Марчин Гаврон (GAWRON, Marcin)                            POL                                       
  2. Адриан Кручат (CRUCIAT, Adrian)                                ROU                          
  3. Аксел Мишон (MICHON, Axel)                                     FRA                
  4. Милян Зекич (ZEKIC, Miljan)                                            SRB     
  5. Микаел Линцер (LINZER, Michael)                               AUT    
  6. Разван Сабау (SABAU, Razvan)                                     ROU              
  7. Гжегож Панфил (PANFIL, Grzegorz)                              POL               
  8. Виктор Анагнастопол (ANAGNASTOPOL, Victor-Mugurel)  ROU              
  9. Петру Лунчану (LUNCANU, Petru-Alexandru)             ROU              

10.  Тихомир Грозданов (GROZDANOV, Tihomir)                BUL                

11.  Глеб Алексеенко (ALEKSEENKO, Gleb)                                   UKR               

12.  Роберт Коман (COMAN, Robert)                                  ROU   

13.  Стивън Монеке (MONEKE, Steven)                               GER               

14.  Тодор Енев (ENEV, Todor)                                     BUL                

15.  Клаудио Фортуна (FORTUNA, Claudio  )                      ITA                 

16.  Матео Воланте (VOLANTE, Matteo)                             ITA                 

17.  Едоардо Еремин (EREMIN, Edoardo)                           ITA                 

18.  Валентин Димов (DIMOV, Valentin)                             BUL                                       

19.  Димитър Кузманов (KUZMANOV, Dimitar)                   BUL                

20.  Иля Лебедев (LEBEDEV, Ilya)                                           RUS

Класиране от квалификации:

21.  Джибрил Диара (DIARA, Gibril)                         AUT

22.  Андрей Савулеску (SAVULESCU, Andrei)                    ROU

23.  Илие Джиурджиу (GIURGIU, Ilie-Aurelian)                  ROU

24.  Предраг Русевски (RUSEVSKI, Predrag)                                  MKD

25.  Джошуа Кроу (CROWE, Joshua)                                   AUS

26.  Драгос Игнат (IGNAT, Dragos Constantin)                   ROU

27.  Жерон Бернар (BERNARD, Jeroen)                              NED

28.  Томислав Йотовски (JOTOVSKI, Tomislav)                   MKD

Уайлд кард:

 

29.  Серафим Грозев (GROZEV, Serafim)                           BUL

30.  Петър Трендафилов (TRENDAFILOW, Petar)                BUL

31.  Стефан Трифонов (TRIFONOV, Stefan)                                   BUL

32.  Марко Радловски (RADLOVACKI, Marko)                  SWE

По-късно днес започва и основната фаза за двойки в турнира, като информация за играчите в схемата ще бъде обявена допълнително. 

32-ма тенисисти ще участват в надпреварата в основната схема на фючърса

След края на тридневните квалификации на Zagorka Tennis Cup Варна, са ясни имената на осемте тенисисти, които си спечелиха правото да играят в основната схема на фючърса. Двамата състезатели от България Александър Нейков и Марсел Радев бяха отстранени съответно от Джибрил Диара (6:1, 6:1) и Джошуа Кроу (4:6, 6:4, 6:2). Силно представяне в последната фаза на квалификациите показа Румъния. Андрей Савулеску се наложи над Димитър Ристовски от Македония (6:0, 6:0), Илие Джиурджио постигна победа над своя гръцки съперник Атанасиос Вербис (6:3, 6:3), а Драгос Игнат надви руснака Филип Скворстов (6:3, 7:5).

Утре започва основната схема сингълс в турнира с мачовет от 9:30ч на кортовете на ТК „Черно море – Елит“. Форматът на състезанието предвижда 32-ма играчи в основна схема сингълс, от които 20 състезатели с най-предно класиране в ранглистата на ATP, 8 финалисти от квалификациите и 4 състезатели с „уайлд кард”. Успоредно с мачовете от основната схема сингълс ще се проведе и надпреварата на двойки с основна схема от 16 двойки-състезатели.

Имената на тенисистите, които спечелиха място в основната схема, са:

 

Класиране по точки в ранглистата на ATP:

 

1.      Марчин Гаврон (GAWRON, Marcin)                            POL                                       

2.      Адриан Кручат (CRUCIAT, Adrian)                                ROU                          

3.      Аксел Мишон (MICHON, Axel)                                     FRA                

4.      Милян Зекич (ZEKIC, Miljan)                                            SRB     

5.      Микаел Линцер (LINZER, Michael)                               AUT    

6.      Разван Сабау (SABAU, Razvan)                                     ROU              

7.      Гжегож Панфил (PANFIL, Grzegorz)                              POL               

8.      Виктор Анагнастопол (ANAGNASTOPOL, Victor-Mugurel)  ROU              

9.      Петру Лунчану (LUNCANU, Petru-Alexandru)             ROU              

10.  Тихомир Грозданов (GROZDANOV, Tihomir)                BUL                

11.  Глеб Алексеенко (ALEKSEENKO, Gleb)                                   UKR               

12.  Роберт Коман (COMAN, Robert)                                  ROU   

13.  Стивън Монеке (MONEKE, Steven)                               GER               

14.  Тодор Енев (ENEV, Todor)                                     BUL                

15.  Клаудио Фортуна (FORTUNA, Claudio  )                      ITA                 

16.  Матео Воланте (VOLANTE, Matteo)                             ITA                 

17.  Едоардо Еремин (EREMIN, Edoardo)                           ITA                 

18.  Валентин Димов (DIMOV, Valentin)                             BUL                                       

19.  Димитър Кузманов (KUZMANOV, Dimitar)                   BUL                

20.  Иля Лебедев (LEBEDEV, Ilya)                                           RUS

 

Класиране от квалификации:

 

21.  Джибрил Диара (DIARA, Gibril)                         AUT

22.  Андрей Савулеску (SAVULESCU, Andrei)                    ROU

23.  Илие Джиурджиу (GIURGIU, Ilie-Aurelian)                  ROU

24.  Предраг Русевски (RUSEVSKI, Predrag)                                  MKD

25.  Джошуа Кроу (CROWE, Joshua)                                   AUS

26.  Драгос Игнат (IGNAT, Dragos Constantin)                   ROU

27.  Жерон Бернар (BERNARD, Jeroen)                              NED

28.  Томислав Йотовски (JOTOVSKI, Tomislav)                   MKD

 

Уайлд кард:

 

29.  Серафим Грозев (GROZEV, Serafim)                           BUL

30.  Петър Трендафилов (TRENDAFILOW, Petar)                BUL

31.  Стефан Трифонов (TRIFONOV, Stefan)                                   BUL

32.  Марко Радловски (RADLOVACKI, Marko)                  SWE

 

По-късно днес започва и основната фаза за двойки в турнира, като информация за играчите в схемата ще бъде обявена допълнително.