„Спартак 1918“ пропусна да се класира в Б група още този кръг. Лидерът в класирането на Североизточна В група изненадващо изгуби гостуването си на „Септември“ в Тервел с 0:1. Ако бяха спечелили, варненци щяха и на теория да се върнат в професионалния футбол. Те излязоха срещу втория в класирането с 11 точки аванс, а на двата тима им остават по 4 двубоя до края на шампионата. За да отпразнува първото място „Спартак“ ще трябва да чака поне още 2 кръга, тъй като в следващия по програма почива. На 18-и май пък варненци трябва да гостуват на „Макак“, но е много вероятно на същата дата отборът да играе финал в турнира за купата на Аматьорската лига.
Домакините се възползваха от единственото си положение в срещата. В 60-а мин. Стефанов се разписа с глава. 2 минути след това обаче именно голмайсторът бе изгонен за грубо нарушение. „Спартак“ нямаше никакъв късмет в този двубой. В 16-а мин. Андреев с глава уцели гредата, а в 28-а мин. централният защитник Латин Венков бе заменен принудително, тъй като травмата му се възобнови. В групата за този мач изобщо не попадна заради контузия опитният бранител Диян Дончев. След почивката варненци не се възползваха от положенията си. Марин Петров и Пламен Иванов излизаха сами срещу вратаря, ветеранът стреля в аут, а вратаря парира шута на младия нападател. Георги Димитров, Петров, Дарин Андонов и Денис Андреев нямаха шанс при ударите си. В последните 10 минути мачът премина пред и в наказателното поле на домакините. За техен късмет заваля проливен дъжд и да се играе футбол стана почи невъзможно. „Спартак“ изигра четвъртия си двубой в рамките на 10-ина дни след 2 шампионатни мача и полуфинала за купата. Около 350 зрители наблюдаваха двубоя в Тервел. Около 100 бяха привържениците на „Спартак“, пропътували разстоянието от Варна.
„Септември“ прекрати уникалната серия на лидера. За последно „Спартак“ изгуби в петия кръг на 12-и септември от „Скрита сила“ с 1:3 като гост, а последното равенство е от седмия кръг, 26-и септември – 3:3 срещу „Бенковски“ в Бяла.