Хандбалистите на Спартак/Вн/ се простиха с надеждите за титла. Те загубиха и втората плейофна среща. Този път като домакини отстъпиха срещу Добруджа с 24-25 с гол в последните секунди.

Не успяха да се мобилизират варненци в края на мача. Въпреки, че държаха игрово инициативата не успяха да стигнат до трети мач. При резултат 13-12 завърши първата част на срещата. Последва много, много оспорвано второ полувреме. Стигна се до изравняване 21-21, което беше възловият момент в мача. Последва по-добра игра от страна на гостуващия тим. Въпреки опитите за бързи атаки от страна на варненци, не се получи. Равенството 24-24 стоеше на електронното табло 50 секунди преди края, но с гол на Добруджа победата бе измъкната от състава на домакините. Чернев отбеляза 8 гола, а Михайлов добави 7 за варненци. За гостите Светлин Димитров стана реализатор с 8 гола. Добруджа е на финал срещу състава на Шумен.