„Нефтохимик“ е тазгодишният победител в турнира за купата на Аматьорската футболна лига. На финала бургазлии победиха варненския „Спартак 1918“ като триумфираха след изпълнение на дузпи и общ резултат 5:4. Редовното време на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен завърши 2:2, а от бялата точка „нафтата“ имаше повече късмет.
„Нефтохимик“ поведе в 12-а мин. с попадение на Иванов. Голмайсторът бе изведен с двойно подаване зад защитата и простреля Марков. Това бе единственото сериозно положение преди почивката. Първите 45 минути бяха много оспорвани, преминали предимно в единоборства и напрежение. Веднага след почивката „Спартак“ излезе преобразен и отвърна на удара. Още в първата атака Денис Андреев бе изведен зад защитата след многоходова комбинация и изравни. Отново нападателят можеше да се разпише след няколко минути, но ударът му премина край гредата. След него Луго стреля опасно над рамката, а в 72-а мин. Андреев бе съборен в наказателното поле. От отсъдената дузпа Георги Димитров, който часове по-рано държа изпит за матура, даде аванс на варненци. В 77-а мин. обаче доказаният голмайстор Милен Георгиев бе оставен непокрит в наказателното поле и разстреля Марков, наказвайки бившия си отбор. До края „Спартак“ бе по-настоятелен, но стигна само до един удар на Пламен Иванов.
В лотарията на дузпите този път късметът бе на страната на „Нефтохимик“. Андреев уцели гредата още при първото изпълнение, а вратарят Данчев улови удара на Димитров при втората им среща край бялата точка. Пълният малшанс за „Спартак“ бе и шутът в гредата на Михалев, който се оказа последен в двубоя. За „Спартак“ точки бяха Марин Петров и вратарят Марков. За бургазлии се разписаха последователно Рачев и Лефтеров, Марков улови шута на ветерана Трендафилов, но и Иванов вкара.
Освен трофея „Нефтохимик“ спечели и 5 хил.лв. от наградния фонд, а за „Спартак“ останаха 3 хил. За варненци остана утешението, че около 200 души пропътваха сериозното разстояние, за да подкрепят тима си. Феновете категорично доминираха над агитката на бургаския клуб.