Националният отбор на България (жени) записа първа победа в група В от Европейска лига. Избранничките на Драгутин Балтич удариха във втория си мач от гостуването в Чехия домакините с 3:1 (18:25, 25:20, 28:26, 28:26).
Двубоят започна с повече от 30 минути закъснение заради проблем с осветлението в залата в градчето Свитави. Нашите загубиха първия гейм с 25:18 и чехкините очевидно повярваха, че ще постигнат втора победа в рамките на 24 часа. В събота, България загуби с 1:3 гейма първия двубой между двете страни.

Централнияр блокировач Страшимира Филипова бе неотразима на блок и отчая съперничките си с 10 блокади. Тя се отчете общо с 19 точки, колкото записа и Мария Каракашева. Една по-малко записа Емилия Николова. Най-резултатна в мача беше чешкият диагонал Анета Хавличкова с 25 точки.