„Спартак 1918“ допусна изненадваща загуба при гостуването на „Суворово“ с 0:1 в 33-ия, предпоследен кръг от Североизточна В група. Варненци подходиха ваканционно към двубоя след като още преди 2 кръга спечелиха промоция за Б група. Лидерът в класирането бе изненадан от един от стойностните тимове в групата. Водени от кадъра на „Спартак“ Николай Стоев, домакините излязоха силно мотивирани и стигнаха до изненадващия успех. Първият точен удар бе за гостите като в 13-а мин. Димов стреля, но удара му бе париран. В 23-а мин. Милен Стефанов отбеляза единствения гол в срещата след мощен удар отдалеч.
След почивката и двата тима продължиха във вяло темпо, като спокойната картина бе нарушена от меле в 58-а мин. След остро единоборство играчите от двата отбора се спречкаха, но последствия нямаше с изключение на жълт картон за Димов. В 62-а мин. Диян Дончев от „Спартак“ бе изгонен за втори жълт картон. Ветеранът остана последен в защитата и игра за топката срещу нападател, но го събори и съдията не му спести наказанието. В 78-а мин. пък Боян Илиев пропусна най-чистото положение за „Спартак“. Резервата Ганчев центрира добре отляво и пред вратата Илиев прати топката над гредата. Така „Спартак“ допусна едва четвърта загуба от началото на шампионата. Варненци имат 24 победи и един равен и със 73 точки са убедителен лидер и първенец. С успеха „Суворово“ може да се пребори за четвъртото място. В последния кръг следващата неделя „Суворово“ гостува на „Белица“, а „Спартак 1918“ ще получи купата за победител в шампионата пред своя публика на мача с „Преслав“.