Женският национален отбор на България постигна трудна победа с 3:2 гейма над Израел като домакин в „Арена Самоков”. Близо 250 зрители станаха свидетели на изключително драматичен двубой продължил цели 130 минути. В крайна сметка след 3:2 гейма (20:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:11) нашите взеха 4-а победа в третия кръг от група „В“ на Европейската волейболна лига за жени. Не толкова успехът, колкото непримиримостта и характера за победа бяха най-важното в този мач, което показаха избранничките на Драгутин Балтич.

В първите два гейма отборът на Израел воден от легендарния Ари Селинджър диктуваше играта и заслужено поведе с 2:0 гейма, като бе на крачка и от успеха с 3:0, след като дръпна с 14:7 в третата част. Отличното включване на втората разпределителка Лора Китипова обърна играта и макар и трудно нашите взеха гейма на 23. В 4-ата част отново догонващи бяха българките, след като губеха 13:16, но проявиха отново воля и характер, за да спечелят отново на 23. За да бъде драмата пълна, гостенките поведоха с 10:7 точки, но завърнала се в игра в този момент Диана Ненова с невероятно спасяване в защита даде старт на новия обрат и в крайна сметка нашите спечелиха с 15:11.

За България най-резултатни бяха Добриана Рабаджиева с 25 точки, Ева Янева  и Страшимира Филипова добавиха по 14, а Емилия Николова се отчете с 13. За Израел с 26 точки завърши Анна Великий.

В събота отново от 17.30 часа в Самоков е втората среща между двата отбора.