Георги Гочев с титлата

На пистата в Долна Митрополия, Плевен се проведе Вторият етап от Европейско, Източно-европейско първенства и “Гран при България” в Плевен, което се проведе в памет на Димитър Калчев. В клас SМ 250 и SМ 450 се явиха на старта общо 21 състезатели. По време квалификациите нямаше кой да надмине нашият състезател Георги Гочев, който водеше пред останалите с цяла обиколка. Гого беше във вихъра си и в страхотен синхрон с неговия мотор КТМ 250, което съвсем заслужено му донесе и титлата І-во място и купа на Втория кръг от Европейското. Освен, че спечели титлата, Гого направи и рекорд на трасето-1.27.100 мин. в клас 250 сс.- никой друг състезател с такава кубатура до този момент не е правил такова време на тази писта. И всичко това при 37 о жега.

 В крайното общо класиране Гочев е 5-ти като след него са наредени и мотори 450 куб.

 Първи в големия клас 450 с.с. се класира друг българин Ангел Каранъотов.

Състезателката на клуба ни в клас Мото GP /писта/ 125 куб. Геновева Кънева не се представи особено добре, т.к. това беше първото й състезание след сериозна травма на глезена. Тя стартира неуверено и в последната обиколка моторът й не издържа в жегата. Тя успя да завърши на 9-та позиция.