Тодор Джуров

Състезателят по сумо Тодор Джуров стана спортист на Варна за месец май. Джуров се представи блестящо на ЕП, което се проведе във Варна. Пред родна публика той успя да спечели златото в кат.115 кг. в изключително оспорвана конкуренция. Тържеството по награждването на призьорите се състоя днес в Радио Варна. Безапелационно победител в анкетата при отборите стана тимът по тенис на маса “Комфорт”-Варна. Представителките на този клуб грабнаха държавната отборна титла при жените в Русе. Те спечелиха финала срещу домакините от “Дунав” с 4-3 победи. Таня Карамфилова, Детелина Петрова, Даниела Ширилинкова, Деница Пламенова и Анелия Уче бяха включени в отбра за първенството.Треньор на тези момичета е Георги Даскалов. Състезателката по плуване Георгия Кадоглу отново дублира успеха си за този месец. Георгия стана №1 на варненското спортно училище за месец май и първа в онлйн анкетата на сайта “Спортист на Варна” със събрани 52,04 % от читателите. Георгия изпрати още един фантастичен месец. Тя се завърна с 9 медала от турнира в Баня Лука, като 5 от тях са златни. Варненката подобри и рекорда на България за 13-14 годишни на 200 м. бруст-2,40,21 м.