Раян Вилопото и Дийн Уилсън бяха звездите на Monster Energy Supercross в Арлингтън, Тексас след като победиха в своите класове на “Каубой Стейдиъм“. Двамата състезатели излязоха начело в първата обиколка и водиха през цялото състезание пред претъпканите трибуни.

Вилопото не си губеше времето в основното състезание и показа кой командва, като превзе първата позиция още във втория завой и пресече финала с преднина от почти четири секунди. Тази победа го направи първия трикратен победител за сезон 2013 и го доближи още повече до водача в класирането.
След дългоочакваното му завръщане след контузията, Уилсън доминираше през целия ден в клас 250SX, започвайки давайки най-добро време на квалификациите. В основното състезание не му отне много време да излезе начело и в крайна сметка победи с близо шест секунди преднина.

Състезателят на Monster Energy – Джъстин Хил се представи отлично на дебюта си в клас 250SX. В предварителния кръг той успя да си проправи път напред, след като изостана при струпването на първия завой. Той бе много уверен и в основното състезание, където успя да достигне до забележителното пето място.

Чад Рийд, също състезател на Monster Energy, кара много добре. След като миналогодишното състезание на тази писта не мина според очакванията му, този път той поддържаше доста висока скорост през целия ден и успя да достигне до четвъртото място.