Отборът на Спортен клуб „Аква спорт” – Варна отново води във временното комплексно класиране от завършилия първи етап на Държавния отборен шампионат по синхронно плуване.

На столичния басейн „Диана” се събраха 180 състезателки от всички възрастови групи, които в рамките на четири състезателни полудни (15-17.02.2013 г.) мериха сили във всички дисциплини и възрастови групи.

Участваха състезателки  от клубовете Левски, НСА, Нова и Тибрис от София и варненските Аква спорт, Албатрос, Торпедо и Черно море.

Ето класирането за момента:

Комплексен водач от всички възрасти и дисциплини – Аква спорт – Варна – 336 т. пред Албатрос – 256 т. и НСА – 156 т.

Отборно деца:

  1. Аква спорт и Черно море от Варна – 90 т.
    1. Албатрос – 87 т.

Индивидуално деца:

Соло:  1. Далия Пенкова (Аква спорт), 2. Теодора Младенова (Черно море), 3. Кристияна Керимова (Черно море)

Дует:  1. Далия Пенкова и Десислава Любомирова (Аква спорт),

2. Теодора Младенова и Калия Кишишева (Черно море),

3. Теодора Пацева и Невена Кабаджова (Албатрос).

Ансамбъл:        1. Черно море, 2. Аква спорт, 3. Албатрос

Комбинация:   1. Албатрос, 2. Аква спорт, 3. Торпедо

 

Отборно девойки младша:

 

  1. Аква спорт – 134 т.
  2. Албатрос и НСА – 51 т.

 

Индивидуално девойки младша:

Соло:  1. Мила Дянкова (Левски), 2. Ния Атанасова (Черно море), 3. Мария Миронова (Аква спорт),

Дует:  1. Мила Дянкова и Мария Цинцарска(Левски),

2. Александра Атанасова и Ренета Иванова (Аква спорт),

3. Мария Миронова и Елица Даскалова (Аква спорт).

Ансамбъл:        1. Аква спорт 1-ви отбор, 2. Аква спорт  2-ри отбор, 3. Левски

Комбинация:   1. Аква спорт , 2. Албатрос,  3. Торпедо

 

Отборно девойки старша:

 

  1. Аква спорт – 94 т.
  2. Албатрос – 88 т.
  3. Нова – 51 т.

 

Индивидуално девойки старша:

 

Соло: 1. Гергана Тонева (Нова), 2. Габриела Кирова (Левски), 3. Мишел Хюбнер (Нова),

Дует: 1.  Валентина Узунова и Даниела Бозаджиева (Левски), 2. Гергана Тонева и Мишел Хюбнер (Нова) , 3. Ивана Тошкова и Ани Стоянова (Аква спорт)

Ансамбъл: 1. Аква спорт, 2. Албатрос-1, 3. Албатрос-2.

 

Отборно жени:

 

  1. НСА
  2. Левски
  3. Албатрос

 

Соло жени: 1. Калина Йорданова (НСА), 2. Христина Дамянова (Левски), 3. Елена Радкова (НСА),

Дует жени: 1. НСА, 2. Левски

Комбо жени: 1. Левски , 2. НСА, 3. Албатрос

 

 

Надпреварата от ДОШ ще продължи през месец юли във Варна, а дотогава ни очаква много труд.

Като треньор на СК „Аква спорт” искам специално да благодаря на всички момичета за добре свършената работа, за желанието и упоритостта, с които се трудиха през годината и най-вече за спортния хъс и характер, с които се състезаваха и победиха.

Ето класиранията по дисциплини:

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnx3d3d2YXJuYXN3aW1jb218Z3g6MmQ2NGM2MjQ2ZGQ2OWQ0NQ