Bече са ясни четиримата шампиони от третото издание на международния тенис турнир за момчета и момичета до 8 и 10-годишна възраст на „оранжев“ и на „зелен корт“ „Albena cup kids tennis 2013“, който е част от програмата на БФТ „Изида тур Тенис 10“. За трофеите на кортовете в курорта Албена се бориха близо 80 талантливи малчугани от България, Румъния, Кипър и Турция.
Победителите в основните схеми ще получат като награда и посещение в Европарламента в Брюксел, осигурено от евродепутата д-р Андрей Ковачев. Всички финалисти пък се сдобиха с билети за Турнира на шампионките в „Арена Армеец” (29 октомври – 3 ноември).
Шампион при момчетата на „оранжев” корт стана Ангел Ангелов (ТК „Черно море Елит” – Варна), а при момичетата титлата взе Анастасия Николова (ТК „Тича” – Варна).
На „зелен” корт трофеите грабнаха Динко Динев („Черноморец“ – Бургас) и Марина Христова („Изида” – Добрич).
„Турнирът има потенциал да се превърне в една от най-силните детски надпревари на Балканите – заяви президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков. – В Албена има прекрасни условия за провеждане не само на международни турнири, но и на състезания от вътрешния календар.”
За всички участници в турнирите в българския курорт имаше награди от спонсорите Виваком, Изида и Албена, а красивите купи и медали бяха осигурени от кмета на Балчик Николай Ангелов.
ПРИЗЬОРИ ОТ ОСНОВНИТЕ (СХЕМИ) ТУРНИРИ
Mомичета до 8 г., оранжев корт
1. Анастасия Николова Тича Вн
2. Росица Денчева Плевен 90
3. Михаела Йорданова Изида Дч
3. Лидия Енчева Силистра
Момчета до 8 г., оранжев корт
1. Ангел Ангелов Черно море Елит Вн
2. Андрей Разван Румъния
3. Димитър Михайлов Тича Вн
3. Филип Петров Черно море Елит Вн
Момичета до 10 г., зелен корт
1. Марина Христова Изида Дч
2. Катерина Димитрова Локо 98 Пд
3. Радина Терзийска 15-40 Сф
3. Валерия Бесова Чмц Бс
Момчета до 10 г., зелен корт
1. Динко Динев Чмц Бс
2. Явор Томов 15-40 Сф
3. Ставрос Хадживарвара Плевен ПСК
3. Илиян Жеков Царевец Горна Оряховица
УТЕШИТЕЛНИ ТУРНИРИ
Момичета до 8 г., оранжев корт
1. Ваня Кьосева Царевец Г.Орях.
2. Габриела Ботева Русе
3. Ема Фантусис Тича Вн
3. Андреа Георгиева Изида Дч
Момчета до 8 г., оранжев корт
1. Николас Хадживарвара ПСК Плевен
2. Боян Баев ПСК Плевен
3. Момчил Петков НСА
3. Даниел Спасов
Момичета до 10 г., зелен корт
1. Дария Великова Велто Вн
2. Александра Дралчева Изида Дч
3. Юлия Лебедева Черно море Елит Вн
3. Никол Русева Престиж ВТ
Момчета до 10 г., зелен корт
1. Сали Беркант Румъния
2. Борис Цветков Малееви Сф
3. Хачик Варжабедян Велто Вн
3. Тодор Димитров Велто Вн