logo football 093

Юношите старша възраст на “Черно море” продължават да газят всичко живо по пътя си в Елитната футболна група до 19г. Този път потопени от „моряците“ бяха домакините от “Чавдар” (Етр), които преклониха глава с 0-3 в среща от 28-мия кръг. Варненци подхванаха съперника още с началния съдийски сигнал, но липсата на концентрация пред гола попречи на “Черно море” да реши мача още преди почивката. Възпитаниците на Тодор Каменов изпуснаха 5-6 чисти положения пред вратата на домакините и полувремето дойде при нулево равенство. След разговора в съблекалнята, през втората част гостите подобриха значително мерника си и в рамките на само 10 минути надупчиха етрополци. В 55-ата мин. стража на “Чавдар” трябваше да вади топката от мрежата, след бомбен шут на Атанас Петров, който вече има на сметката си 14 попадения този сезон. 5 минути по-късно Бекир Расим удвои преднината на „моряците“, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диян Малчев в наказателното поле, а заради интервенцията, играч на домакините видя картона с червен цвят. В намален състав, футболистите на “Чавдар” (Етр) съвсем свалиха гарда и в 65-ата мин. Диян Малчев бе изведен чудесно от Бекир Расим и с техничен прехвърлящ удар оформи крайния резултат. След двубоя наставника на “Черно море” Тодор Каменов заяви, че е доволен от победата и най-вече от играта на своите възпитаници, въпреки пропуските през първата част. Той изрази надежда, че отбора няма да загуби ритъм заради дългата пауза в първенството. Причина за нея са мачовете на националните отбори, а следващия двубой на варненци е чак на 15 юни. Тогава „моряците“ посрещат “Велбъжд” от 18.00ч. на терена от Спортен комплекс “Черно море” под Аспаруховия мост. След днешната победа „Черно море“ продължава да диша във врата на лидерите “Литекс” и “Левски”, които се изправят един срещу друг по-късно днес в дербито на кръга.

Черно море’19: Християн Христов (82′ Валери Вълев), Костадин Иванов, Георги Радев, Никола Найденов, Мустафа Мустафа, Станислав Николов, Симеон Неделчев (Петко Цанков), Стелиян Ефтимов (78′ Николай Атанасов), Бекир Расим, Диян Малчев (75′ Георги Атанасов).

Треньор: Тодор Каменов