плажен волейбол

На 1 юни във Варна се проведоха няколко състезания организирани от отдел „Спорт ” дирекция ОМДС при Община Варна. На Общинското плувно състезание за ученици на басейн „Приморски” участие взеха 280 деца от 20 училища от град Варна. Състезанието се проведе в три възрастови групи, като при най-малките във възраст 5-6 клас комплексен победител с най-много точки е училище СОУ „Кл. Охридски”. На второ място се класираха връстниците има от СОУ „Н. Геров”, а трето място остана е споделено между ОУ „П. Р. Славейков” и СОУПЧЕ „А. С. Пушкин” с по 257 точки.

При по-големите им съученици във възрастова група 7-8 клас шампиони с най-добри резултати станаха Първа езикова гимназия. Сребърните отличия завоюваха децата от СОУПЧЕ „А. С. Пушкин”. А бронза ОУ „Г. С. Раковски”.

В дисциплините при най-големите във възраст 9-11 клас, конкуренцията беше по-голяма и след оспорвани серии, комплексен победител и в тази възрастова категория станаха гимназистите от Първа ЕГ. Сребърните отличия останаха за МГ „Д-р П. Берон”, а бронзът за IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри”.

За всички победители в отделните дисциплини организаторите бяха осигурили много предметни награди, като купи, медали, плувни шапки и очила.

По същото време на Южния плаж  при много голям интерес- над 80 участници  се проведе  ученически турнир по плажен волейбол за 8-10 клас, на който се явиха 11 юношески и 9 отбора при девойките. Турнира се игра по правилата 3 на 3, плюс един резервен състезател, в два от три гейма до 15 точки.

След динамични двубои в груповата фаза се стигна до продължителни и оспорвани двубои във полуфиналите, и при дамите, и при момчетата.

Така закономерно се изиграха финалите, където при юношите победители станаха V ЕГ „Ф. Ж. Кюри”.

При дамите финалът също протече много драматично, като в тайбрека девойките на ПГИ „И. Богоров” надделяха с две точки разлика над V ЕГ „Ф. Ж. Кюри”, които се утешиха със среброто. В двубоя за третото място и бронзовите медали ….. победиха….

В боулинг турнира, се включиха около 50 ученици, като класирането до 16 години придоби следния вид: