лого баскетбол

Младежкият национален отбор на България изигра равностойно първо полувреме срещу големия фаворит Испания, но през второто не издържа срещу силния съперник и отстъпи с резултат64-78. Това бе първият мач на отбора ни от първенството, след като той пропусна вчерашния кръг. За испанците това бе втора победа в групата, след като вчера те се наложиха над Русия.

Днешният съперник на българите е Латвия, а мачът между тях е от 18.00 часа българско време. Вчера срещата започна с 20 минути закъснение, след като мачът Латвия – Русия завърши след продължение, а латвийците се наложиха с 89-85. До момента Латвия е на върха в групата заедно с Испания с по две победи, Русия е с две загуби, а България и Израел – с по едно поражение.