лого женски футбол

Женският национален отбор на България по футбол победи с 4:2 Македония в контрола, играна в Скопие. Мачът бе първи начело на нашите дами за Емил Кърцелски, който наскоро бе назначен за селекционер на „лъвиците“ на мястото на оттеглилия се Валентин Чакъров.

Българките откриха резултата още в осмата минута, когато Лиляна Костова се разписа с прехвърлящ удар. Отново тя бе точна в 12-та минута с отмерен удар от границата на пеналта. Македонките върнаха едно попадение в средата на първата част чрез Анета Георгиева.

Централната нападателка Валентина Господинова се разписа с глава при меле 3 минути преди почивката. Тя реагира най-бързо, след като  Радослава Славчева отклони топката с глава. Дебютанката Евдокия Попадинова, която се появи като резерва, вкара за 4:1 в 67-та минута, когато надбяга съперничките и хладнокръвно прати кълбото в мрежата. Крайното 2:4 оформи Ели Яковска в 71-та минута.

Емил Кърцелски даде шанс за изява на всички момичета, които заведе в Македония, като 10 минути след почивката на терена бяха и тези 9, които не стартираха двубоя.

Нашият тим имаше тотално надмощие и освен четирите гола удари и две греди. На 22 август в 10:30 сутринта отново играем с Македония в Скопие.