resized_IMG_5070-1
В петъчната вечер от 19.00 часа, в “Playground” МОЛ Варна се проведе официалната церемония по награждаване и закриване на студентските турнири „Купа 8 декември”, които за поредна година Община Варна, Студентските съвети и Академичните звена отговарящи за спорта в университета, организираха по случай 8 декември-празника на Българските студенти.
В програмата тази година бяха включени спортовете мини футбол, волейбол, боулинг и лекоатлетически крос, където над 250 студенти взеха участие във всички състезания.
Гости на събитието бяха, зам .областният управител на Варна г-н Димитър Чутурков, г-жа Кристиана Генчева – началник отдел „Спорт” при Община Варна, Огнян Къчев – общински съветник, член на ПК „Младежки дейности и спорта, г-н Динко Тенев – ръководител на сектор спорт към ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, Димитър Календжиев – председател на СК „Академик” и член на Обществения спортен съвет към Кмета, Данчо Илиев – мл. експерт отдел „Спорт” при Община Варна.
Всички от официалните гости връчиха предметни награди на победителите, осигурени от Дирекция „Образование, младежки дейности и спорт” към Община Варна.
resized_IMG_5062-1
Класиране по видове спорт
ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС, който се проведе на 16 ноември от 11.00 в морската градина, под летен театър, събра около 40 участника от всички университети в града,
Жените бягаха по 1000 метра, а мъжете 2000 м.
В класирането при нежния пол имаше пълна доминация на Икономически университет Варна, като то придоби следния вид:
Г-н Димитър Чутурков награди победителите
3. Красимира Кръстева ИУ 4,04 мин.
2. Пресияна Петрова ИУ 3,59 мин.
1. Лора Колева от ИУ с време 3,55 мин.
            Доминацията на Икономическия продължи и при мъжете, като на първо място се класира
1. Валентин Паскалев ИУ с време 7,09мин.
2. Второто място с 7,47 мин. отново е за студент на ИУ Николай Колев.
3. Бронзовия медал отива при представителя на Медицински университет Варна Димитър Василев, който избяга разстоянието от 2000 м. за 7,58мин.
resized_IMG_5060-1
На база индивидуалните резултати, комплексното класиране между университетите в дисциплината лекоатлетически крос, изглежда по следния начин:
Г-н Димитър Календжиев връчи наградите
3 място – Технически университет Варна 85т
2 място – ВВМУ „Никола Й. Вапцаров“ 104 т.
1 място – Икономически университет Варна с 236 точки
БОУЛИНГ
В турнира по боулинг всеки университет има право да се включи с два отбора от по 5 човека.От тях се определя по-добрия който представлява университета във финалния кръг. След изиграване двете финални игри се получи следното класиране:
Г-н Данчо Илиев връчи наградите
3. Икономически Университет
2. Медицински Университет 1
1. Медицински Университет 2 с 1186 точки
ФУТБОЛ
9 отбора взеха участие, в таз годишното издание на турнира по мини футбол, който се изигра на базата на Технически университет Варна. Очаквано фаворитите от миналата година ИУ и МУ стигнаха до финалните мачове в днешния ден, където в полуфиналите премериха сили отборите на Икономически университет –Технически университет и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ –Медицински Университет.
Г-н Динко Тенев награди победителите
3. На трето място се класира отбора  ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, които победиха колегите си от Технически университет в мача за третото място с резултат 4:1.
2. Икономически университет
1. Шампион по футбол в „Купа 8 декември” е Медицински университет, който спечели финала с резултат 2:0.
ВОЛЕЙБОЛ
Турнира по волейбол, част от „Купа 8 декември“ се проведе в новообновената спортна база на Икономически университет Варна. Турнира бе предвиден за мъже, в който се включиха 4 отбора и жени, където участие взеха 3 университета. След изиграването на всички срещи класирането се оформи по следния начин:
Г-жа Кристиана Генчева връчи наградите
МЪЖЕ
3. Медицински Университет
2. Варненски свободен Университет „Ч. Храбър”
1.  С три победи от три мача шампион е отбора на Икономически Университет Варна
Г-н Огнян Къчев връчи наградите
ЖЕНИ
3. Технически университет Варна
2. ВСУ „Ч. Храбър”
1. Победителки в турнира са Икономически университет, след драматичен двубой със ВСУ, спечелен от бъдещите икономистки с 3:2 гейма.