Пълният маршрут на Джирото

Пълният маршрут на Джирото

Всички етапи с дължанита им и стартов/финален град:

Stage 1, Fri May 9, Belfast — Belfast TTT, 21.7km
Stage 2, Sat May 10, Belfast — Belfast, 218km
Stage 3, Sun May 11, Armagh — Dublin, 187km
Rest day – Mon May 12, transfer
Stage 4, Tue May 13, Giovinazzo — Sari, 121km
Stage 5, Wed May 14, Taranto — Viggiano, 156km
Stage 6, Thu May 15, Sassano — Montecassino, 247km
Stage 7, Fri May 16, Frosinone — Foligno, 214km
Stage 8, Sat May 17, Foligno — Montecopiolo, 174km
Stage 9, Sun May 18, Lugo — Sestola, 174km
Rest day – Mon May 19, Modena
Stage 10, Tue May 20, Modena — Salsomaggiore Terme, 184km
Stage 11, Wed May 21, Collecchio — Savona, 249km
Stage 12, Thu May 22, Barbaresco — Barolo ITT, 46.4km
Stage 13, Fri May 23, Fossano — Rivarolo Canavese, 158km
Stage 14, Sat May 24, Agliè —Oropa, 162km
Stage 15, Sun May 25, Valdengo — Montecampione, 217km
Rest day – Mon May 26, Ponte di Legno
Stage 16, Tue May 27, Ponte di Legno — Val Martello, 139km
Stage 17, Wed May 28, Sarnonico — Vittorio Veneto, 204km
Stage 18, Thu May 29, Belluno — Rif. Panarotta, 171km
Stage 19, Fri May 30, Bassano del Grappa — Cima Grappa ITT, 26.8km
Stage 20, Sat May 31, Maniago — Monte Zoncolan, 167km
Stage 21, Sun June 1, Gemona del Friulli — Trieste, 169km

Винченцо Нибали спечели надпреварата миналанта година

Винченцо Нибали спечели надпреварата миналанта година

Първите 10 в крайното класиране миналана година:

1. Vincenzo Nibali (Ita) Astana in 84-53-28
2. Rigoberto Uran (Col) Sky at 4-43
3. Cadel Evans (Aus) BMC Racing at 5-52
4. Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida at 6-48
5. Carlos Betancur (Col) Ag2r La Mondiale at 7-28
6. Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida at 7-43
7. Rafal Majka (Pol) Saxo-Tinkoff at 8-09
8. Benat Intxausti (Spa) Movistar at 10-26
9. Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini at 10-32
10. Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale at 10-59